«Бога кіберзлочинності» росіянина Вінніка арештовано в Греції за відмивання $4 млрд
Найбільший у світі майданчик для відмивання грошей через біткоіни - біржа BTC-e в зв’язку з арештом закрилась на «технічні роботи»
У Греції арештовано росіянина Олександра Вінніка, якого підозрюють у відмиванні $4 млрд за допомогою біткоінів. Про це пише Reuters.
38-річного Вінніка арештовано в одному з найдорожчих готелів на північному узбережжі Греції за ордером США і доправлено в прокуратуру міста Салоніки. Поліція заявила, що Сполучені Штати будуть домагатися його екстрадиції.
Greece arrests Russian Alexander Vinnik, suspected of running $4 billion bitcoin laundering ring, on U.S. warrant https://t.co/HLl5MDevkM pic.twitter.com/mPNZjmQOmu
– Julie Laumann 🌎 (@crywolf33) 26 липня 2017 р.
За даними американських спецслужб, Віннік – один із керівників віртуальної валютної біржі BTC-e, за допомогою якої відмивалися кошти, добуті кібер-злочинним шляхом. Віннік успішно керував біржою з 2011 року.
«Арештовано видатного натхненника (mastermind) злочинної організації», – повідомили в грецькій поліції. В заяві правоохоронців ідеться, що з 2011 року через біржу вдалося відмити близько 4 млрд доларів.
Арешт Вінніка став ще однією успішною операцією США проти російських кіберзлочинців у Європі. Минулого тижня Міністерство юстиції США закрило популярний в даркнеті маркетплейс AlphaBay.
Alexander Vinnik Arrested in Greece with Ties to Money Laundering, BTC-e, Mt. Gox Theft https://t.co/0vKjLm6OJW pic.twitter.com/NTQ9l37JsM
– Freebie City (@FreebiesCity) 26 липня 2017 р.
Біржа BTC-e – один із найстаріших і найбільш темних віртуальних обмінів валюти, яка дозволяла анонімним користувачам торгувати біткоінами проти державних валют, таких як долар США.
Це один з найбільших у світі електронних майданчиків для відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом. За даними Мін'юсту США, на BTC-e відмивалися кошти, отримані в результаті кібератак і вирусів-вимагачів, наркоторгівлі та ухилення від податків.
До сьогодні люди, які стояли за цією платформою, залишалися невідомими.
Злочинна організація, стверджує Мінюст США, мала відношення і до частини коштів, які зникли після банкрутства біткоіни-біржі Mt. Gox. В результаті зламу Mt. Gox в 2014 році було викрадено близько 850 000 біткоінів, і як стверджують правоохоронні органи, 306 853 біткоінів з них було переведено на гаманці, пов'язані з BTC-e.

Згасання діяльності ВТС-е біржі після арешту Вінніка
Примітно, що одночасно з арештом Вінніка сама біржа BTC-e перестала працювати, повідомивши на своїй сторінці в Твіттері причину – «технічні роботи» на сайті. На даний момент біржа досі недоступна, і в останньому твіті повідомила, що «технічні роботи» триватимуть ще 5-10 днів.
Update2: На данный момент ведутся работы по восстановлению работы сервиса. Примерные сроки от 5 до 10 дней. Спасибо за понимание #btce
– BTC-E (@btcecom) 26 липня 2017 р.
Нагадаємо, у квітні в іспанській Барселоні за запитом США арештовано російського хакера Петра Левашова, засновника ботнета Kelihos – мережі заражених комп’ютерів, якими можна управляти дистанційно, без відома користувачів. Левашова чекає екстрадиція до США і судовий процес. Прокурори вимагають для нього 52-річний термін за гратами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].