Постійний третейський суд в Гаазі прийняв до розгляду позов Національного нафтогазового холдингу «Нафтогаз України» проти Російської Федерації у справі про втрату компанією своїх активів на території окупованого півострова Крим у 2014 році, повідомляє УНІАН.
У цьому позові «Нафтогаз України» посилається на норми Угоди між урядами Росії й України про захист інвестицій, яку було підписано 27 листопада 1998 року, а також на правила, які були прийняті Комісією ООН з міжнародного торгового права в 1976 році.
Нагадаємо, у результаті анексії Криму Росією в 2014 році дочірня структура «Нафтогаз» – «Чорноморнафтогаз» втратила свої основні активи (зокрема, бурові платформи «Петро Годованець» і «Україна»), а також доступ до родовищ природного газу на шельфі Чорного моря.
Згідно зі звітом НАК «Нафтогаз» за 2014 рік, вартість втрачених у Криму активів оцінювалася в 13,8 млрд грн.
Також, 28 квітня цього року, голова компанії «Чорноморнафтогаз» Світлана Нєжнова заявляла, що з моменту анексії Криму Росія з українських родовищ на шельфі Чорного моря незаконно викачала мільярди кубометрів газу.
«Одеське родовище – найбільше, яке введено в експлуатацію в 2011-12 роках. І з нього найбільша кількість газу на сьогодні видобувається і постачається до Криму. Фактично за 2014-й рік з нього нелегітимною владою Криму, тобто РФ, було видобуто 1,117 млрд кубометрів. У 2015 році – 980 млн кубометрів і в 2016-му, відповідно, 880 млн», – сказала Нєжнова.