Великобританія планує найближчим часом викласти свої плани щодо виходу з-під «прямої юрисдикції» Європейського суду після Brexit. Це є одною з пріоритетних цілей прем’єр-міністра країни Терези Мей в переговорах щодо виходу країни з Євросоюзу. Про це повідомляє Reuters.
У документі уряд спробує продемонструвати, що «Великобританія поверне контроль над своїми законами».
Але з огляду на те, що сама Мей перед словом юрисдикція вживає «пряма», законодавці твердять, цим вона переходить власну «червону лінію» та приймає, що суд все ж матиме вплив на британське законодавство.
Багато тих, хто виступає за політичний курс Мей, говорять, що Європейський суд повільно та поступово відбирав владу у британських судів та парламенту. Але для ЄС, суд у Люксембурзі є головним арбітром закону і має захищати своїх громадян, навіть тих, які живуть у Великобританії.
Домінік Рааб, учасник переговорів щодо Brexit, який зараз є міністром юстиції, повідомив,що скоріше всього Великобританія запропонує ЄС призначити арбітрів та, можливо, домовитись з третьою стороною для вирішення «конфліктів» у майбутньому.
В одному з британських видань, урядове джерело розповіло, що уряд намагається показати «приклади існуючих вирішення спорів в міжнародних угодах» без прямої юрисдикції Європейського суду, а також наголошує, що було б безпрецедентним випадком, якщо б юрисдикція Європейського суду поширювались на країни, які не є членами блоку.
Нагадаємо, Великобританія має намір залишити безвізовий режим з країнами ЄС після виходу країни з блоку. Але для працевлаштування, навчання та отримання соціальних виплат громадян ЄС доведеться отримувати спеціальний дозвіл.