Великобританія планує залишити безвіз з країнами ЄС

Великобританія планує залишити безвіз з країнами ЄС

Втім, працювати або навчатись громадянам ЄС можна буде лише за умови отримання дозволу

Великобританія планує залишити безвіз з країнами ЄС
фото з pixabay.com

Великобританія розглядає варіант надання громадянам Європейського Союзу можливості вільно мандрувати країною навіть після Brexit. Про це повідомляє Bloomberg.

Громадяни ЄС зможуть вільно приїздити до Великобританії, але для роботи, навчання або врегулювання питань необхідно буде отримувати спеціальний дозвіл, сказав британський чиновник на умовах анонімності, оскільки плани ще на стадії розробки.

The Times повідомило у середу, що громадяни Євросоюзу зможуть продовжувати жити у Великобританії після виходу країни зі складу блоку, але їх кількість, яка отримає дозволи на роботу, буде обмеженою. Міністерство внутрішніх справ Великобританії повідомляє, що остаточні плани будуть «опубліковані за кілька тижнів».

Уряд прем’єр-міністра Терези Мей прагне виконати свої зобов’язання стосовно скорочення імміграції. Саме стривоженість з цього питання змусила багатьох британців підтримати Brexit на референдумі минулого року.

Дозвіл на вільне відвідування допоможе справитись з гострим питанням щодо захисту кордонів між Північною Ірландією та Ірландією після Brexit, оскільки Великобританія хоче зберегти загальну туристичну зону на острові.

Управління з національної статистики повідомило, що в період з квітня по червень цього року в Великобританії було зареєстровано 2,37 млн працівників з ЄС, що на 126 000 більше ніж минулого року.

Нагадаємо, Великобританія має намір уникнути створення жорсткого кордону із Ірландією після Brexit. Уряд планує створення «прозорого» кордону «без фізичної прикордонної структури».

Як повідомлялось, Британія планує запропонувати ЄС створити «тимчасовий митний союз» після виходу країни з блоку. За його умовами, Лондон вестиме торгівлю з країнами Євросоюзу на попередніх умовах, але разом з тим, зможе розпочати торгові переговори з іншими країнами. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті