Новий закон «Про освіту», прийнятий напередодні Верховною Радою, передбачає поступове збільшення окладу шкільних вчителів до рівня трьох мінімальних зарплат – 9600 грн, передає УНІАН з посиланням на заяву міністра освіти і науки Лілії Гриневич.
Вона пояснила, що раніше мінімальну зарплату вчителя відв'язали від прожиткового мінімуму, і ця норма повинна була бути збережена у всіх документах, але парламентський Комітет з питань освіти і науки в своїй редакції закону прив'язав зарплату вчителя до 4 прожиткових мінімумів – 6400 грн.
«Щоб реалізувати цю норму, нам потрібно додатково з бюджету 80 млрд грн. Це дуже велика сума. В законі є пропозиція, що ми можемо досягти цієї планки до 2023 року», – зазначила міністр і додала, що голосування за поправку комітету про 4 прожиткових мінімумах було провалено.
«Таким чином, ми повертаємся до попередньої редакції – 3 мінімальні зарплати ... На сьогодні це 9600 грн, і це означає, що до тих 80 млрд грн ще необхідно 40 млрд грн. Ми повинні розподілити цей тягар для бюджету за відповідним планом», – сказала Гриневич.
Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада проголосували за законопроект «Про освіту», одним із основних нововведень якого є 12-річна середня освіта.
Діти, які підуть до першого класу у 2018 навчальному році, закінчать школу в 2030 році.
У Міністерстві освіти пояснюють, що нові методики викладання неможливо втиснути у 11 років навчання.
Законом також передбачено, що держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками (у тому числі електронними) всіх здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників