Верховна Рада проголосувала за 12-річну середню освіту

Верховна Рада проголосувала за 12-річну середню освіту

Рішення підтримали 255 депутатів

Верховна Рада проголосувала за 12-річну середню освіту
Фото УНІАН

Верховна Рада проголосували за законопроект «Про освіту». Одним із основних нововведень закону є 12-річна середня освіта, повідомляє BBC Україна.

Діти, які підуть до першого класу у 2018 навчальному році, закінчать школу в 2030 році.
У Міністерстві освіти пояснюють, що нові методики викладання неможливо втиснути у 11 років навчання.

Повідомляється, що з держбюджету щороку на освіту виділятимуть не менше від 7% ВВП. У зв’язку з цим вчителям обіцяють підняти зарплатню.

Закон також гарантує право на освіту для осіб із особливими потребами. При необхідності мають бути створені інклюзивні або спеціальні групи і класи.

Передбачається створення автономії шкіл та фінансової прозорості. Кожен навчальний заклад буде зобов’язаний оприлюднювати інформацію про надходження усіх коштів та їхнє призначення.

Законом передбачено, що держава гарантує безоплатне забезпечення підручниками (у тому числі електронними) всіх здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників, повідомляє УНІАН

Законом визначено, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.
Проте передбачено, що відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами – державною мовою, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

За нововведення проголосувало 255 депутатів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло