ПАТ “Аграрний фонд” веде переговори з турецькою компанією Alapala Makina (промисловий підрозділ Alapala Group) про будівництво борошномельного комплексу, розповів голова правління Аграрного фонду Андрій Радченко в інтерв'ю РБК-Україна.
«Ми отримали від турецького виробника – компанії Alapala Group, однієї з двох найбільших світових компаній в борошномельної індустрії, – пропозицію про постачання млинового обладнання. Фінансування буде здійснюватися турецьким «Ексімбанком» за ставкою EURIBOR. Тобто, банк фінансує компанію Alapala, а вони з розстрочкою на п'ять років поставляють нам обладнання. Мова йде про кредит в 4,5 млн євро», – розповів Радченко.
Варто зазначити, що наразі ПАТ «Аграрний фонд» не має власних виробничих потужностей, та незважаючи на це, займає 12% ринку борошна в Україні.
Голова правління також зазначив, що наразі питання місця розміщення борошномельного комплексу відкрите, проте більше розглядається Київська область через високу концентрацію хлібопекарських підприємств.
“Передбачувана потужність – 150 тонн переробки зерна на добу. Зараз в Україні діє близько 900 млинів, з яких лише близько 20 промислових, з обсягом переробки понад 100 тонн зерна на добу. Решта – локальні, які найчастіше заточені на приватні підприємства, мають локальний ринок збуту, а іноді і зовсім заточені під одного покупця”, – сказав Радченко.
Він також наголосив, що окрім ефекту для підприємства, проект будівництва борошномельного комплексу матиме позитивний вплив для галузі і загального бізнес-клімату в державі, оскільки дасть сигнал міжнародним компаніям, що Україна залишається інвестиційно привабливою країною.
Нагадаємо, Фонд державного майна України оцінив вартість Аграрного фонду, Державної продовольчо-зернової корпорації (ДПЗКУ) і Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГКХ) у щонайменше 4,5 млрд грн. Ці держпідприємства підготовлені ФДМ до приватизації і будуть продані вже в цьому році.
«За нашими розрахунками, ДПЗКУ коштує близько 1,5 млрд грн. По Аграрному фонду в залежності від того, випускаємо його облігації або не випускаємо, ціна від 1 млрд грн до 5 млрд грн. А по ОГХК старт не менше 2 млрд, і там конкурентів 10 точно є, не тільки наших інвесторів. Там підвищення ціни буде істотне», – розповів заступник голови Фонду держмайна України Юрій Нікітін