ФДМ продає три великі держпідприємства

ФДМ продає три великі держпідприємства

Найдешевше з них оцінюють в 1,5 млрд грн

ФДМ продає три великі держпідприємства
Фото Shutterstock

Фонд державного майна України (ФДМ) оцінив вартість Аграрного фонду, Державної продовольчо-зернової корпорації (ДПЗКУ) і Об'єднаної гірничо-хімічної компанії (ОГКХ) у щонайменше 4,5 млрд грн. Ці держпідприємства підготовлені ФДМ до приватизації і будуть продані вже в цьому році.

Про це заявив заступник голови Фонду держмайна України Юрій Нікітін в інтерв'ю виданню Фокус.

«За нашими розрахунками, ДПЗКУ коштує близько 1,5 млрд грн. По Аграрному фонду в залежності від того, випускаємо його облігації або не випускаємо, ціна від 1 млрд грн до 5 млрд грн. А по ОГХК старт не менше 2 млрд, і там конкурентів 10 точно є, не тільки наших інвесторів. Там підвищення ціни буде істотне», – розповів Нікітін.

Він також розповів, що вже квітні наступного року планують виставити на продаж активи «Центренерго», яке планувалося приватизувати ще в 2014 році.

“У квітні плануємо виставити актив на продаж. Не буду говорити, яка оцінка. Офіційною ще немає. Попередні розрахунки є різні. Але щоб не бути голослівним, давайте почекаємо”, – зазначив Нікітін

9 серпня Mind повідомляв, що за даними джерела у ФДМ продаж державних 78% акцій «Центренерго» відкладалися навмисно.

За його даними, за останні кілька років кредиторська заборгованість компанії скоротилася майже в 20 разів – з 2,5 млрд грн до визнаних судом 136 млн грн.

Проте, за наявною тоді інформацією, «Центренерго» навмисно не погашав залишок боргу, оскільки в цьому не зацікавлений неофіційний куратор енергокомпанії Ігор Кононенко.

Юрій Нікітін також зазначив, що без урахування малої приватизації у Фонду близько 1 тис. об'єктів на продаж. У разі стабільної політичної і економічної ситуації їх реально продати за 5 років.

Крім того, за його словами, з урахуванням останніх продажів, в 2017 році приватизація принесла до держбюджету близько 3,5 млрд.

Як вже розповідав Mind, 31 серпня Фонд державного майна продав пакет акцій компанії «ДТЕК Дніпрообленерго» в розмірі 25% за 1 млрд грн, що у двічі більше за стартову ціну.
Також продали 25% акцій «ДТЕК Дніпроенерго» за 728,24 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті