98% сировини для виробництва скла Україна експортує в Росію і Білорусь, після чого імпортує з цих країн готове скло, розповідає Економічна правда.
Україна займає друге місце в Східній Європі за показником наявних запасів скляної сировини та має близько 100 родовищ.
Щороку 2% видобутої сировини переробляються на низькоякісну продукцію, яку не може використовувати наша будівельна промисловість через застарілу технологію.
Ще 18% сировини купує Білорусь, інші 80% експортуються до Росії. Минулого року експорт до цієї країни становив 300 тисяч тон на суму $6 млн.
Натомість, минулого року імпорт якісного скла лише на виготовлення склопакетів сягнув 314 тисяч тон. Більше того, за інформацією видання, на внутрішньому ринку наразі є запит на 3,4 млрд квадратних метрів сучасного будівельного скла.
Проблема в тому, що скло українського виробництва не може використовуватися в сучасному будівництві за технічними нормами Євросоюзу, на які країна зобов'язалася перейти в рамках Асоціації з ЄС.
Українські будівельники та вітчизняні виробники вікон змушені імпортувати скло з Росії та Білорусі, перераховуючи щорічно майже $80 млн до економік цих країн.
Як вже розповідав Mind, товарообіг між Україною та РФ за п’ять місяців 2017 р. склав $4,1 млрд, що на 41,4% більше, ніж за відповідний період минулого року.
Також у першому півріччі 2017 року кількість українців, які їздили до Росії зросла на 56,1%, разом з тим на 45,4% скоротилася кількість тих, хто виїжджав до Польщі.