Литва і Данія вважають, що будівництво газопроводу «Північний потік-2», який має зʼєднати Росію з Німеччиною, збільшить залежність Європи від російського газу та завдасть шкоди газотранзитній промисловості України.
Обидві країни збираються чинити тиск на Єврокомісію, намагаючись закликати євро комісарів більш відповідально розглянути проект будівництва газопроводу, повідомляє портал Delfi.
Друга гілка Північого потоку, за задумом проектувальників, має пройти по дну Балтійського моря та перетнути територіальні води Данії. Уряд країни стверджує, що отримав таке прохання від ініціаторів проекту і оцінює його, проте одночасно готує проекти законів, які б дозволили блокувати газопровід з причин політики внутрішньої та зовнішньої безпеки.
Глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що Вільнюс і Копенгаген узгоджуватимуть позицію щодо проекту Nord Stream 2.
«Ми узгодимо наші аргументи таким чинм, щоб дійсно вплинути, адже позиції зрозумілі і політичні установки висловлювалися не раз», – заявив Лінкявічюс на спільній прес-конференції у Вільнюсі з данським міністром Андерсом Самуельсеном.
Самуельсон вважає, що Данія – надто маленька країна, щоб заблокувати такий проект самотужки, тому має намір обʼєднатися з Литвою та чинити спільний тиск на Єврокомісію.
Варто нагадати, що відповідальний за кліматичну політику і енергетику член Єврокомісії Мігель Аріас Каньєте нещодавно заявив, що Nord Stream 2 не відповідає цілям енергетичної політики ЄС. На теперішньому етапі комісія прагне отримати мандат членів ЄС для переговорів з Росією щодо газопроводу.
Нагадаємо, Єврокомісія цієї осені обговорить з Росією реалізацію «Північного потоку-2». Реалізація ускладнилася після введення США нового пакету антиросійських санкцій.
Тим часом повідомляється, що європейські партнери «Газпрому» не зможуть фінансувати «Північний потік-2» через американські санкції. Гроші швидше за все доведеться шукати в російських або азійських банках.