Європейські партнери «Газпрому» не зможуть фінансувати «Північний потік-2» через американські санкції

Європейські партнери «Газпрому» не зможуть фінансувати «Північний потік-2» через американські санкції

Гроші, імовірно, доведеться шукати в російських або азійських банках

Європейські партнери «Газпрому» не зможуть фінансувати «Північний потік-2» через американські санкції
фото Shutterstock

Санкції США зробили фінансування російських проектів «майже неможливим», сказав в середу генеральний директор австрійської компанії OMV, яка фінансувала проект транскаспійського проекту «Північний потік -2». Про це повідомляє Reuters.

Минулого місяця Вашингтон ввів нові санкції, націлені на енергетичний сектор РФ, щоб покарати Москву за імовірне втручання в американські вибори в 2016 та незаконну анексію українського Криму.

«Фінансування таких масштабних інфраструктурних проектів стає практично неможливим після введення подіьних санкцій», – сказав директор OMV Райнер Зеле.

Російський газовий гігант «Газпром» заявив, що проект вартістю у 9,5 млрд євро буде відбувались не залежно від санкцій.

Раніше цього року компанія OMV разом з Uniper, Wintershall, Shell та Engie погодились на надання 10% кредиту від вартості трубопроводу.  Вони мали надати дострокове фінансування проекту в об’ємі 50% від загальної вартості проекту, яка наразі оцінюється у 9,5 млрд євро. Внесок кожної компанії мав складати 950 млн євро, повідомляє EUobserver.

«Газпром» є єдиним акціонером «Північного потоку- 2», який зможе транспортувати 55 млрд кубометрів газу на рік до терміналу в Німеччині і повинен розпочати свою роботу в 2019.

Представник «Північного потоку – 2»сказав, що хоч проект і фінансується його акціонерами та інвесторами, «ми шукаємо оптимізовану структуру фінансування,таку як розподіл між банками та спонсорським фінансуванням на рівні 70 на 30».

«Сьогоднішня ситуація не впливає на угоду щодо фінансування, але може вплинути на процес оптимізації», – додав він.

Зеле також зазначив, що якщо жоден банк вирішить не фінансувати проект, значить «нам доведеться на 100% за власний кошт фінансувати весь проект».

В свою чергу, зам директора Фонду національної енергетичної безпеки Олексій Гривач зазначає, що «Газпром» може у крайньому випадку звернутись за коштами до Фонду національного добробуту Росії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло