Понад 250 людей було заарештовано під час акцій протесту на підтримку опозиційного лідера Олексія Навального, які пройшли у 80 містах по всій Росії, передає ВВС.
Учасники акцій вимагають допустити Навального до участі у президентських виборах 2018 року.
Повідомляється про сутички з поліцією і десятки арештів у Санкт-Петербурзі, де пройшла найбільша за чисельністю учасників акція. Тут на вулиці вийшло близько 3000 людей з банерами «Навальний 2018». Їх оточувало кільце з поліції.
В Петербурге на Площади Восстания гвардейцы готовятся к зачистке. Только посмотрите, сколько их!https://t.co/1Ix8YjyJu3 pic.twitter.com/kxTKFDcDnO
– Открытая Россия (@openrussia_org) 7 жовтня 2017 р.
Арешти почалися тоді, коли демонстранти намагалися розірвати оточення, виникли сутички з поліцією. Арештовано 62 людини, більшість із них згодом відпустили.
Повідомляється, що одній з учасниць розбили голову.
Эту женщину сегодня избили полицейские при задержании в Петербургеhttps://t.co/1Ix8YjyJu3 pic.twitter.com/ZpWRvsC0gJ
– Открытая Россия (@openrussia_org) 7 жовтня 2017 р.
Також цього дня кілька людей було арештовано на мітингу продемократичної партії «Открытая Россия», яку спонсорує колишній нафтовий магнат Олексій Ходорковський.
Мітинги були приурочені до 65-річчя з дня народження Путіна. Більшість із мітингів влада назвала несанкціонованими, в т.ч. у Москві та Петербурзі.
У Москві на мітинг вийшло близько тисячі людей, тут повідомляють тільки про одного арештованого. Учасники намагалися пройти до Кремля, але були заблоковані поліцією.
Поліція в гучномовці закликала людей розійтися, але не робила спроб завадити проведенню мітингів.
Як повідомляє видання «ОВД-Инфо», у 27 російських містах затримали 271 учасника акцій.
Зокрема, 57 чоловік у Ярославлі, 21 – у Краснодарі, 20 – у Липецьку. Також є затримані в Калінінграді, Краснодарі, Москві, Пермі, Пскові, Саранську, Селятині, Сочі, Ставрополі, Твері, Тюмені, Якутську.
Не смотря на задержания народу только больше pic.twitter.com/NXvVGVG0Pd
– Artyom Aleksandrov (@artyomiscool) 7 жовтня 2017 р.
Зараз Навальний перебуває у в’язниці, де має провести 20 днів за «порушення громадського спокою» і організацію несанкціонованих мітингів. Опозиціонера кидають за грати вже втретє в цьому році.
Російський виборчий комітет заявляє, що Навальний не може взяти участь у президентських виборах у березні-2018 через те, що проти нього на даний момент відкрито кримінальну справу.
Нагадаємо, в червні ЦВК Росії офіційно заборонила Навальному брати участь у президентських виборах.