ЦВК Росії офіційно заборонила Навальному брати участь у президентських виборах

ЦВК Росії офіційно заборонила Навальному брати участь у президентських виборах

Путін може залишитись на посту ще на один строк

ЦВК Росії офіційно заборонила Навальному брати участь у президентських виборах
фото Wikipedia

Лідера російської опозиції Олексія Навального було офіційно позбавлено можливості брати участь в президентських виборах наступного року. Про це повідомляє BBC.

Центрвиборчком постановила, що він не може балотуватись, оскільки його було визнано винним у розкраданні та засуджено до умовного покарання.

Центральна виборча комісія 23 червня дала наступне роз’яснення:

«За наявною інформацією, 8 лютого 2017 року Навальний О.А. був засуджений за частиною 3 статті 33, частини 4 статті 160 Кримінального кодексу РФ до 5 років позбавлення волі зі штрафом у розмірі 500 000 рублів, при цьому вважати визначене покарання умовним із випробувальним терміном на 1 рік 5 місяців. Таким чином, зараз, Навальний О.А. не має пасивного виборчого права».  

Навальний повідомив, що справа проти нього була політично вмотивованою.

С свою чергу, Володимир Путін має право знову балотуватись на посаду президента – це буде четвертий термін президентства, хоча поки що він не оголосив про своє рішення.

Цьогоріч Навального було засуджено до 30 діб адміністративного арешту за неодноразове порушення російського закону про проведення мітингів.

Нагадаємо, 12 червня, на вулиці великих міст Росії люди вийшли на акції протесту проти корупції та так званої реновації – знесення московських п’ятиповерхівок. «Заколотника» Навального було затримано у Москві за повторне порушення правил організації мітингів і непокору законному розпорядженню співробітників поліції.

За декілька діб стало відомо про двох громадян Росії, які звернулись до українських прикордонників, які перебувають в опозиційному блоку Навального, і попросили політичного притулку на території України. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло