У Росії пройшли масові акції протесту в день народження Путіна, арештовано 271 учасника

У Росії пройшли масові акції протесту в день народження Путіна, арештовано 271 учасника

Мітингувальники закликали випустити Навального і дозволити йому взяти участь у президентських виборах

У Росії пройшли масові акції протесту в день народження Путіна, арештовано 271 учасника
фото Twitter Открытая Россия @openrussia_org

Понад 250 людей було заарештовано під час акцій протесту на підтримку опозиційного лідера Олексія Навального, які пройшли у 80 містах по всій Росії, передає ВВС.

Учасники акцій вимагають допустити Навального до участі у президентських виборах 2018 року.

Повідомляється про сутички з поліцією і десятки арештів у Санкт-Петербурзі, де пройшла найбільша за чисельністю учасників акція. Тут на вулиці вийшло близько 3000 людей з банерами «Навальний 2018». Їх оточувало кільце з поліції.

Арешти почалися тоді, коли демонстранти намагалися розірвати оточення, виникли сутички з поліцією. Арештовано 62 людини, більшість із них згодом відпустили.

Повідомляється, що одній з учасниць розбили голову.

Також цього дня кілька людей було арештовано на мітингу продемократичної партії «Открытая Россия», яку спонсорує колишній нафтовий магнат Олексій Ходорковський.

Мітинги були приурочені до 65-річчя з дня народження Путіна. Більшість із мітингів влада назвала несанкціонованими, в т.ч. у Москві та Петербурзі.

У Москві на мітинг вийшло близько тисячі людей, тут повідомляють тільки про одного арештованого. Учасники намагалися пройти до Кремля, але були заблоковані поліцією.

У Росії пройшли масові акції протесту в день народження Путіна, арештовано 271 учасника
фото openrussia.org

Поліція в гучномовці закликала людей розійтися, але не робила спроб завадити проведенню мітингів.

Як повідомляє видання «ОВД-Инфо», у 27 російських містах затримали 271 учасника акцій.

Зокрема,  57 чоловік у Ярославлі, 21 – у Краснодарі, 20 – у Липецьку. Також є затримані в Калінінграді, Краснодарі, Москві, Пермі, Пскові, Саранську, Селятині, Сочі, Ставрополі, Твері, Тюмені, Якутську.

Зараз Навальний перебуває у в’язниці, де має провести 20 днів за «порушення громадського спокою» і організацію несанкціонованих мітингів. Опозиціонера кидають за грати вже втретє в цьому році.

Російський виборчий комітет заявляє, що Навальний не може взяти участь у президентських виборах у березні-2018 через те, що проти нього на даний момент відкрито кримінальну справу.

Нагадаємо, в червні ЦВК Росії офіційно заборонила Навальному брати участь у президентських виборах.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло