Китай більше не намагатиметься подвоїти ВВП, натомість сфокусується на якості зростання

країна збирається повністю змінити стратегію економічного розвитку після 2021 року

pixabay.com

Китай після 2021 року не буде ставити цілі подвоїти ВВП, замість цього він зосередиться на більш якісному та довгостроковому розширенні економіки. Про це розповів у четвер чиновник Компартії КНР, передає Reuters.

Друга за величиною економіка світу, швидше за все, досягне мети подвоєння ВВП і доходів на душу населення до 2020 року, беручи за основу рівень 2010 року. Перед початком з'їзду КПК, який завершився у вівторок, на ринку посилилися чутки про нові цільові рівні ВВП.

Прагнення Китаю до зростання підтримувало глобальну економіку, але супроводжувалося збільшенням корпоративного та державного боргу країни, економічної нерівності в регіоні і посиленням забруднення навколишнього середовища.

Ян Веймінь, учасник робочої групи ЦК Компартії Китаю з фінансів та економіки, сказав на прес-конференції, що уряд не буде фокусуватися виключно на розширенні економіки, а робитиме акцент на якості зростання.

Таким чином, китайська влада відходить від раніше сформованої стратегії.

Голова КНР Сі Цзіньпін, відкриваючи з'їзд КПК минулого тижня, не говорив про подвоєння ВВП до 2020 року. Під час з'їзду також не прозвучало заяв про нові цільові рівні зростання економіки.

Сі зазначив, що Китай поглибить економічні та фінансові реформи і сильніше відкриє свої ринки для іноземних інвесторів, маючи намір переключитися з швидкого на якісне зростання.

МВФ і багато економістів закликають Пекін знизити або повністю відмовитися від планової економіки, щоб сприяти більш продуктивним інвестиціям.

Зростання ВВП Китаю в 2016 році склав 6,7%, ставши найбільш повільним за 26 років, і влада встановила цільовий рівень розширення економіки близько 6,5% в 2017 році.

Ян Веймінь повідомив пресі, що цільовий рівень ВВП на 2020 рік залишається в силі і що уряду, можливо, доведеться встановити мету зростання економіки і на 2021 рік.

За його словами, Китай сфокусується на запобіганні «великим ризикам» для економіки, боротьбі з бідністю і забрудненням навколишнього середовища до 2020 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS