100 вузів України отримали доступ до міжнародних наукових баз

Оплата доступу буде здійснюватися за кошти держбюджету

фото Shutterstock

Директор департаменту науково-технічного розвитку Міністерства освіти і наук України Дмитро Чеберкус повідомив, що понад 100 українських вузів і наукових установ МОН підключено до міжнародних наукових баз даних Scopus і Web of Science, повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Чеберкус уточнив, що 68 установ отримали доступ до бази Scopus, а 64 – до Web of Science.

Раніше тільки деякі вузи могли оплатити доступ до міжнародних баз, а зараз оплата буде здійснюватися за кошти держбюджету.

«МОН вирішило змінити цю ситуацію і фінансово підтримати централізовану підписку, щоб дати можливість якомога більшій кількості вчених користуватися такими базами даних», – розповів Дмитро Чеберкус.

Слід уточнити, що для відбору вищих навчальних закладів та установ відомство провело конкурс за трьома критеріями:

Сума балів, отриманих за цими критеріями, визначила загальний рейтинг закладу з максимальною оцінкою в 30 балів.

Установам, які отримали найбільшу кількість балів (таких було 29) – надано доступ до обох баз даних. 74 вузів отримали доступ до однієї з двох баз.

Scopus (SciVerse Scopus) – бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих в наукових виданнях. Розробником і власником Scopus є видавнича корпорація Elsevier.

Web of Science (WoS, попередня назва ISI Web of Knowledge) – пошукова платформа, яка об'єднує реферативні бази даних публікацій в наукових журналах і патентів, у тому числі бази, що враховують взаємне цитування публікацій, що розробляється і надається компанією Thomson Reuters.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS