Діяльність Державного підприємства «Миколаївський суднобудівний завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», паралізована через відсутність рішення Уряду щодо ракетного крейсера проекту 1164. Про це йдеться у повідомленні «Укроборонпрому».
Через припинення у лютому 2015 надходження коштів для утримання крейсера рахунки підприємства арештовані, а заборгованість по заробітній платі становить понад 58 млн грн.
«Миколаївський суднобудівний завод вже 3 рік самотужки виконує відповідні роботи. Припинення утримання крейсера призведе до руйнування його енергетичних вузлів, елементів обладнання, екологічного забруднення акваторії річок Буг та Інгул. Також в результаті руйнування та проведення консервації спеціальних виробів і його складових вартість крейсера у розмірі капітальних інвестицій впаде до вартості металобрухту», – йдеться у повідомлені.
У прес-службі повідомляють, що утримання корабля обходиться заводу в 1,5 млн грн. в місяць. «Зараз, коли виросли ціни на паливо – зросла вартість і обслуговування корабля», – повідомляють судноремонтники.
30 жовтня керівництво «Укроборонпрому» звернулось до секретаря РНБО Олександра Турчинова із проханням посприяти у вирішенні долі підприємства.
Раніше «Укроборонпром» вже звертався до Кабміну з проханням вирішити питання та прийняти на облік Міноборони недобудований ракетний крейсер проекту 1164. Відповідний лист направляли до Уряду 22 серпня.
Нагадаємо, що всього у світі було побудовано 4 ракетних крейсера проекту 1164. Три з них несуть службу в складі ВМС Російської федерації.
Головне завдання крейсерів цього типу – знищення авіаносців. Корабель оснащений зенітним ракетним комплексом середнього радіусу дії C-300 «Форт». На борту встановлені 16 пускових установок для протикорабельних ракет «Вулкан» – знаряддя, здатне вражати цілі в радіусі 700-1000 км, 3 батареї шестиствольних 30-мм гармат АК-630 з ПУС «Вимпел», 2 п’ятитрубні торпедні апарати, 130-мм артилерійські системи головного калібру та інше озброєння. На даний момент крейсер готовий на 96%, на повну добудову корабля у держави немає коштів.