Миколаївський суднобудівний завод зупинив роботу

Миколаївський суднобудівний завод зупинив роботу

На заводі кажуть, що вже третій рік самотужки підтримують працездатність ракетного крейсера проекту 1164 «Атлант» у збиток собі

Миколаївський суднобудівний завод зупинив роботу

Діяльність Державного підприємства «Миколаївський суднобудівний завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», паралізована через відсутність рішення Уряду щодо ракетного крейсера проекту 1164. Про це йдеться у повідомленні «Укроборонпрому».

Через припинення у лютому 2015 надходження коштів для утримання крейсера рахунки підприємства арештовані, а заборгованість по заробітній платі становить понад 58 млн грн.

«Миколаївський суднобудівний завод вже 3 рік самотужки виконує відповідні роботи. Припинення утримання крейсера призведе до руйнування його енергетичних вузлів, елементів обладнання, екологічного забруднення акваторії річок Буг та Інгул. Також в результаті руйнування та проведення консервації спеціальних виробів і його складових вартість крейсера у розмірі капітальних інвестицій впаде до вартості металобрухту», – йдеться у повідомлені. 

У прес-службі повідомляють, що утримання корабля обходиться заводу в 1,5 млн грн. в місяць. «Зараз, коли виросли ціни на паливо – зросла вартість і обслуговування корабля», – повідомляють судноремонтники.

30 жовтня керівництво «Укроборонпрому» звернулось до секретаря РНБО Олександра Турчинова із проханням посприяти у вирішенні долі підприємства.

Раніше «Укроборонпром» вже звертався до Кабміну з проханням вирішити питання та прийняти на облік Міноборони недобудований ракетний крейсер проекту 1164. Відповідний лист направляли до Уряду 22 серпня.

Нагадаємо, що всього у світі було побудовано 4 ракетних крейсера проекту 1164. Три з них несуть службу в складі ВМС Російської федерації.

Головне завдання крейсерів цього типу – знищення авіаносців. Корабель оснащений зенітним ракетним комплексом середнього радіусу дії C-300 «Форт». На борту встановлені 16 пускових установок для протикорабельних ракет «Вулкан» – знаряддя, здатне вражати цілі в радіусі 700-1000 км, 3 батареї шестиствольних 30-мм гармат АК-630 з ПУС «Вимпел», 2 п’ятитрубні торпедні апарати, 130-мм артилерійські системи головного калібру та інше озброєння. На даний момент крейсер готовий на 96%, на повну добудову корабля у держави немає коштів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті