Верховний федеральний суд Іраку постановив сьогодні, 20 листопада, що референдум щодо незалежності іракського Курдистану був неконституційний, а його результати недійснимиі. Про це повідомляє Reuters.
Нагадаємо, курди кинули виклик центральному уряду, проголосувавши за вихід з Іраку та незалежність на референдумі, який відбувся 25 вересня.
Верховний суд відповідає за врегулювання спірних ситуацій між центральною владою Іраку та регіонами, включно з Курдистаном. Рішення не може бути оскаржено.
«Федеральний суд прийняв рішення визнати референдум курдського регіону неконституційним, – сказав прес-секретар. – Сила цієї постанови тепер скасує всі результати референдуму».
Суд вже 6 листопада постановив, що жоден регіон або провінція не може відокремитись, і уряд Курдистану визнав що дотримуватиметься постанови.
16 жовтня, за три тижні після проведення референдуму, урядові війська Ірану увійшла до багатої нафтою провінції Кіркук, яка знаходилась під контролем курдів з 2014 року. Чому уряд обрав саме Кіркук та як зреагували сторони можна прочитати в матеріалі Mind «Чий Кіркук: як армія Іраку захопила «Курдський Єрусалим».
Як повідомлялось, «Роснєфть» уклала контрактів із сепаратистською владою Курдистану на більш ніж $3 млрд. Однак, контракт, ймовірно, виконаний повністю не буде, оскільки після початку політичного конфлікту «Роснєфті» доведеться залагоджувати багато питань вже не з курдами, а з центральною владо Іраку, що російській стороні зробити буде важче.