«Роснефть» ускочила в неприємну історію в Курдистані, уклавши угоду з сепаратистами
Домовлятися про постачання нафти все одно доведеться з центральною владою Іраку

«Роснефть» уклала контрактів з сепаратистською владою Курдистану більш ніж на $3 млрд: з них 1 млрд авансом уже спрямований курдському уряду. Ця сума пішла на погашення боргу перед еміратською нафтогазовою компанією Dana Gas, заявив глава комітету з питань економіки Курдистану Іззат Сабер, пише Technoblog.
За його словами, що 1 млрд буде інвестовано в будівництво трубопроводу для перекачування природного газу з Ербіля (столиці регіону) в турецький порт Джейхан. «Це поки що не було оплачено, і роботи по ньому ще не починалися», – сказав Сабер.
Третій мільярд з пакету контрактів «Роснефти» буде інвестовано в розвиток п'яти нафтових блоків в Курдистані – це Avana, Bey Hasan, Miran, Ain Zalah, Bagwan. Ці гроші поки не виплачувалися, уточнив Сабер.
Однак Сабер натякає, що контракт, укладений між Іракським Курдистаном і «Роснефтью» щодо купівлі російською компанією до 70% курдської нафти за «цінами нижче світових», ймовірно, виконаний повністю не буде, оскільки після початку політичного конфлікту між Ербілем і Багдадом, пов’язаного з так званим референдумом про незалежність курдів, «Роснефть» буде змушена залагоджувати багато питань вже не з курдами, а з центральною владою Іраку, що російській стороні зробити буде значно складніше.
«Цей пункт не буде виконаний, оскільки експорт з Курдистану скоротився з 700 000 до 200 000 барелів на добу. Це означає, що компанії «Роснефть» доведеться вести переговори з іракським урядом про спосіб виконання цього контракту, укладеного з Курдистаном», – заявив Сабер.
Одна з причин погіршення відносин між країнами – Ірак взяв до уваги, що Росія підтримала сепаратистські настрої в регіоні.
Нагадаємо, «Роснефть» 18 жовтня уклала з владою Іракського Курдистану угоду про розподіл продукції (УРП) на п'яти блоках, які перебувають на території бунтівного регіону. А 20 жовтня «Роснефть» і Курдистан повідомили, що починають реалізацію проекту по експлуатації нафтопроводу. Вказувалося, що частка «Роснефти» в проекті може скласти 60%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].