ПриватБанк може залучити рефінансування НБУ для погашення боргу перед Суркісами

Суд у листопаді зобов'язав ПриватБанк повернути 1,05 млрд грн, $266 200 і 7800 євро, але теперішня сума боргу не уточнюється

Фото УНІАН

ПриватБанк (Київ) може залучити рефінансування Національного банку України для відшкодування коштів за позовами Суркісів. Наразі банк зосереджений на забезпеченні виконання необхідних норм резервування, перерахуванні клієнтських платежів до бюджетів, забезпеченні необхідного рівня ліквідності для виконання платежів клієнтів – і юридичних осіб, і фізичних осіб напередодні свят, повідомляє Інтерфакс.

«ПриватБанк отримав інформацію про статус виконавчого провадження. У разі необхідності виконання дій за виконавчим провадженням банк може звернутися до Національного банку для рефінансування з метою забезпечення високого рівня ліквідності», – повідомили в прес-службі ПриватБанку.

Уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови у грудні 2016 року. Держава отримала 100% у його капіталі, а ПриватБанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн.

Процедура націоналізації банку передбачала, що його зобов'язання перед пов'язаними особами підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

Брати Суркіси, а також інші пов'язані з ПриватБанком особи подали 42 позови проти НБУ. Майже всі позови подані до адміністративного суду і стосуються оскарження визнання Нацбанком зазначених осіб пов'язаними з ПриватБанком.

Київський апеляційний адміністративний суд 6 листопада зобов'язав ПриватБанк повернути сім'ї Суркісів 1,05 млрд грн, $266 200  і 7800 євро.

НБУ намагався зупинити процедуру повернення коштів, подавши касаційну скаргу до Вищого адмінсуду, але  Державна виконавча служба 13 листопада відкрила провадження про стягнення з ПриватБанку коштів на користь Суркісів. Наразі провадження перебувають у статусі примусового стягнення. Суми коштів, що підлягають стягненню, не уточнюються.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS