Робот Джозі Пепер, який з'явився в терміналі 2 мюнхенського аеропорту в лютому 2018 року допомагає пасажирам знайти потрібний вихід на посадку, магазин або кафе, повідомляє Avianews.
Як зазначається, 120-сантиметрова машина може спілкуватися англійською мовою. Вона розроблена французькою компанією SoftBank Robotics і використовує хмарні технології штучного інтелекту Watson Internet of Things компанії IBM.
Після того як пасажир ставить роботу питання, пристрій по Wi-Fi з'єднується з хмарним сервісом, де мова обробляється, інтерпретується і зв'язується з даними про аеропорт.
«Коли цей тип робота говорить, він не просто відтворює заздалегідь певні тексти. З його можливістю навчатися пристрій відповідає на кожне питання індивідуально. Як «справжній» мозок, система стає краще, комбінуючи питання з відповідною інформацією для надання більш точних відповідей», – йдеться в повідомленні з посиланням на Lufthansa, яка спільно з аеропортом Мюнхена реалізує даний проект.
Зустріти Джозі Пепера пасажири можуть у стерильній зоні терміналу 2 в залі відправлення поїздів до терміналу-сателіту. За допомогою даного проекту компанії хочуть зрозуміти, як такого типу роботи сприймаються пасажирами.
До цього моменту роботи, що використовують технології штучного інтелекту, в аеропортах Німеччини не застосовувалися.
Водночас, як писав Mind, український Legal Tech проект PatentBot став переможцем премії Golden Kitty Awards.
PatentBot від юркомпанії Juscutum – це бот-дівчинка, за п'ять місяців своєї роботи вона вже зареєструвала не одну сотню торговельних марок і відправила понад 1 млн повідомлень.
За допомогою PatentBot можна перевірити, чи вільна ваша торгова марка, а потім заповнити необхідні для реєстрації дані та оплатити послугу. Основна перевага бота – це те, що весь процес пошуку і реєстрації торгової марки відбувається в месенджері Facebook і займає 10–15 хвилин. На даний момент через PatentBot можна зареєструвати торгові марки в Україні та США.
Крім того, днями Boston Dynamics довела, що роботів-собак можна вчити новим трюкам. Компанія, яка належить конгломерату Softbank, продемонструвала нові здібності робопса SpotMini. Тепер «домашній улюбленець» може відчиняти двері, використовуючи висувну руку/шию.