Протягом минулого року видача чистих гривневих кредитів населенню в Україні збільшилась на 42%. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.
«У 2017 році істотно зросло кредитування населення – чисті гривневі кредити збільшилися на 42%», – йдеться в повідомленні регулятора.
Найбільш високі темпи кредитування НБУ відзначає у державного ПриватБанку і приватних банків. Драйвером зростання НБУ відзначає споживче кредитування.
Згідно з повідомленням, українські банки з другого півріччя минулого року прискорили нове кредитування бізнесу: чисті гривневі кредити корпораціям у 2017 році помітно зросли в іноземних і державних банках: +17,5% і +12,8% відповідно.
«Основні корпоративні позичальники, що забезпечили зростання кредитування, – держмонополії, підприємства торгівлі та сільського господарства. Ставки за гривневими кредитами бізнесу та населенню за рік практично не змінилися», – зазначають у Нацбанку.
Разом з цим у другому півріччі частка непрацюючих кредитів знизилася на 3,2 в. п. – до 54,5%.
Депозити населення за минулий рік у гривні зросли на 22,4%. У валюті, зазначає регулятор, обсяги залишились без змін.
Гривневі кошти населення активно залучав ПриватБанк, валютні – Ощадбанк.
За минулий рік депозити корпорацій в українських банках у гривні виросли на 13,6%. Валютні кошти суб'єктів господарювання скоротилися на 10% у доларовому еквіваленті. Частка коштів корпорацій і населення в структурі зобов'язань зросла на 2,1 в. п. – до 77,1%.
У зазначений період ставки по депозитах знизилися на 3,2 в. п. для вкладів у гривні – до 14,3% річних (за річними вкладами).
Після підвищення Національним банком облікової ставки до 16% вартість гривневих короткострокових вкладів (до 6 місяців) зросла на 0,2–0,4 в. п.
«Вартість валютних депозитів населення зберігається на історично низькому рівні 3,7% (річні депозити)», – повідомляє НБУ.
У 2018 році Національний банк очікує продовження стрімкого зростання споживчого кредитування, а також пожвавлення гривневого кредитування бізнесу.
Раніше повідомлялось, що НБУ підтверджує прогнози щодо зростання обсягів кредитування населення.