Нацбанк підвищив облікову ставку до 16%

Нацбанк підвищив облікову ставку до 16%

У НБУ вважають, що більш жорстка монетарна політика сприятиме поступовому зниженню споживчої інфляції

Нацбанк підвищив облікову ставку до 16%
фото: shutterctock

Національний банк України прийняв рішення підвищити облікову ставку до 16% річних з 26 січня.

Підвищення облікової ставки затверджено рішенням правління НБУ №43-рш від 25 січня, передає прес-служба Нацбанку.

«Більш жорстка монетарна політика буде сприяти поступовому зниженню споживчої інфляції і її поверненню в цільовий діапазон в середині 2019 року», – наголошується в повідомленні.

НБУ також погіршив прогноз інфляції на 2018 рік до 8,9% з 7,3%.

«Національний банк прогнозує, що в 2018 році інфляція буде залишатися високою: 8,9% загальна і 8,2% базова», – йдеться в повідомленні.

Також Нацбанк відзначає, що споживча інфляція в 2018–2020 роках буде поступово знижуватися і досягне цільового рівня в середині 2019 року.

«Підняли на 150 базисних пунктів. Більш чіткого сигналу нашому Уряду ніхто не міг дати. Message НБУ простий: (1) уряду пора припиняти займатися популізмом і організацією «подачок» для населення, (2) інфляційні ризики набагато гірше, ніж очікував весь ринок (і відповідно девальваційні ризики теж)», – прокоментував рішення НБУ перший заступник голови правління Альпарі Банку Єгор Перелигін у своєму Facebook.

«Такий рівень гривневої ставки особливо не впливає і на зниження девальваційних настроїв. Особливо в момент, коли такі настрої набирають певний хід. Сьогоднішнє рішення співпало з ще більш сильним ослабленням долара в світі після заяв глави Казначейства США, тому складно буде виділити вплив рішення НБУ на деякий відкіт, який можна спостерігати сьогодні», – коментує аналітик Іван Угляніца.

За його словами, слабкість гривні дуже добре проявляється на тлі слабкості долара в 2017-початку 2018 року і зміцненні багатьох валют проти нього, що дуже показово і говорить про багато аспектів – від слабкого торгового балансу, «до роздачі обіцянок і підняття цін, до заморожування співпраці з МВФ і майбутніми великими виплатами по боргах, в тому числі і зростанням самих боргів за судовими рішеннями».

Наадаємо: у грудні правління Національного банку України підвищило облікову ставку до 14,5% річних з 13,5% у жовтні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті