НБУ підтверджує прогнози щодо зростання обсягів кредитування населення

НБУ підтверджує прогнози щодо зростання обсягів кредитування населення

Водночас у корпоративному сегменті спостерігається зниження обсягів кредитування

Національний банк відзначає незначне скорочення корпоративного кредитування та зростання обсягів кредитів населенню у січні 2018 року, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

«Загальний портфель кредитів банків у національній валюті на кінець січня залишився на рівні початку року і становив 571,6 млрд грн. Незначне скорочення обсягу корпоративних кредитів було компенсоване зростанням обсягу кредитів населенню. Зокрема, обсяг гривневих кредитів домогосподарств зріс за місяць на 3,9%, насамперед за рахунок споживчого кредитування», – повідомляє НБУ.

Водночас обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) у січні продемонстрував суттєве зростання (на 11% у випадку домогосподарств та 3,8% у випадку корпоративних позичальників).

Як пояснює регулятор, це відбулося внаслідок методологічних змін у розрахунку цих показників – особливостей ведення бухгалтерського обліку під час поступового переходу на МСФЗ 9, зокрема, за рахунок сум коригування процентних доходів за знеціненими фінансовими активами, які відносяться до операцій 2017 року.

Водночас на початку року спостерігалося традиційне зниження обсягів депозитів банківської системи. Зокрема, у січні 2018 року загальний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках скоротився на 3%, до 475,4 млрд грн.

«Насамперед це відбулося за рахунок зниження корпоративних депозитів у гривні (на 4,9% за місяць). Залишки гривневих коштів на депозитах домогосподарств знизилися менш суттєво (на 0,8% за місяць). Вагомим фактором скорочення залишків коштів у січні став ефект бази порівняння – суттєве зростання депозитів у грудні, спричинене значними бюджетними видатками наприкінці року та авансовою виплатою пенсій», – йдеться у повідомленні.

Так, у січні процентні ставки як за депозитами, так і кредитами в національній валюті продовжували зростати у відповідь на поступове підвищення Національним банком облікової ставки з жовтня минулого року на 3,5 в. п., до 16% річних.

Водночас процентні ставки за новими гривневими депозитами зросли до 11,6% річних для домогосподарств та до 9,6% річних для бізнесу. Внаслідок такого подорожчання фондування, процентні ставки за новими кредитами у гривні також підвищилися – до 29,7% річних для домогосподарств та до 15,3% річних для бізнесу.

Нагадаємо, згідно з аналітичним звітом НБУ за січень 2018 року, банки очікують зростання кредитування бізнесу та населення протягом наступних 12 місяців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті