Вчені винайшли хірургічний клей, який склеює і заживляє рани за лічені хвилини (ВІДЕО)

Новий препарат допоможе швидко зупиняти кров в екстрених ситуаціях та рятувати життя

скрін-шот Youtube

Австралійські вчені винайшли високоеластичний хірургічний клей MeTro, який склеює рани й усуває необхідність накладати шви, повідомляє HighTech з посиланням на результати тестування препарату, опубліковані в Science Translational Medicine під авторством вчених з Австралійського університету в Сіднеї.

Новий винахід може повністю змінити процес проведення хірургічних операцій, зазначає видання.

В склад клею MeTro входять білки, які при взаємодії з ультрафіолетовим світлом перетворюються на пружний, але міцний матеріал. Після впорскування в рану MeTro повністю запечатує її протягом однієї хвилини. Після цього речовина поступово розсмоктується і відновлює розірвані тканини.

Вчені відзначають, що в подальшому клей допоможе позбутися швів або металевих скоб, які довгий час хірурги використовують під час операцій.

Крім того, клей може стати незамінним в екстрених випадках – наприклад, при автомобільних катастрофах та інших обставинах, де існує небезпека при травмах втратити велику кількість крові до прибуття швидкої.

Висока еластичність MeTro робить його ідеальним для герметизації ран у тканинах тіла, які постійно розширюються і розслабляються – наприклад, легенях, серці й артеріях. Матеріал також можна використовувати для ран, які знаходяться у важкодоступних місцях.

Ще одна унікальна особливість клею полягає в тому, що його можна запрограмувати на певний час розсмоктування в рані, щоб дати організму можливість встигнути загоїти рану. Клейова пробка може розсмоктатися за кілька годин або місяців. Вчені протестували клей на поранених легенях, а також інших внутрішніх органах лабораторних свиней і навіть на пошкоджених артеріях. У всіх випадках клей пройшов тести.

Нагадаємо, вчені з Сінгапуру винайшли корисне для здоров'я пиво шляхом додавання до його складу пробіотиків.

А в Японії навчилися робити папір з каменю – йдеться про папір Limex, зроблений з вапняку.

Повідомлялося також, що шведські вчені навчилися використовувати затінок від листя дерев для отримання електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS