У Японії навчилися робити папір з каменю
Кожна тонна вапняку, який іде на такий папір, зберігає 20 дерев

Японська компанія TBM відкрила завод з виробництва паперу з вапняку під брендом Limex. Її головний продукт – суперміцні візитні картки, пише Bloomberg Technology.
Глава TBM Нобуюші Ямасакі кинув школу в 15 років, працював теслею, а потім створив компанію з продажу старих автомобілів. Одного разу під час відпустки в Європі він був вражений старовинними будівлями, які стоять століттями. У 2008 році Нобуюші дізнався, що на Тайвані винайшли технологію з виготовленню паперу з каменю, і вирішив побудувати на цьому бізнес.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Головний продукт TBM – візитні картки, які в Японії дуже популярні. Однак друкуються вони не на звичайному папері, а на Limex, зробленому з вапняку. Картка має глянсову поверхню, не вбирає воду, її дуже складно порвати або пом'яти і на ній можна писати навіть під водою. Завод відкрився в лютому 2015 року, але перший «кам'яний» папір вдалося випустити лише минулого літа. Тепер TBM отримала контракт на виробництво «неубієнних» меню для мережі суші-ресторанів, що належить корпорації Sushiro Global Holdings.
На думку Нобуюші Ямасакі, його продукт допоможе зберегти природу. Там, де для виробництва звичайного паперу потрібно зрубати 20 дерев, його компанія витрачає менше тонни вапняку і 200 кг поліолефіну, джерела яких практично невичерпні. Також для виготовлення Limex не потрібна вода, в той час, як тонна звичайного паперу вимагає 100 тонн води. При цьому, очікується, що світовий попит на папір подвоїться до 2030 року.
У планах підприємця відкрити сотні заводів в регіонах, багатих вапняком, наприклад, у Марокко і Каліфорнії. Зараз в TBM, якій вже вдалося залучити понад $9 млн інвестицій, працює 80 співробітників. Наступного року компанія планує заробити мільярд єн. Це поки що лише невелика частина доходів найбільших японських виробників звичайного паперу.
В цій галузі є й інші інновації. Вчені з Китаю та США вдосконалили технологію виготовлення паперу, на якому можна друкувати ультрафіолетовим світлом, прати написане при температурі 120 градусів Цельсія і використовувати повторно до 80 разів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.