Вчені навчилися використовувати затінок від листя дерев для отримання електроенергії

Вчені навчилися використовувати затінок від листя дерев для отримання електроенергії

Спеціальна плівка з мікро-антенами реагує на зміну сонячного світла і затінку і генерує струм

Вчені навчилися використовувати затінок від листя дерев для отримання електроенергії
фото pixabay.com

У затінку дерев, гілки яких коливаються від легкого вітру, можна розмістити пристрої для добування чистої та безкоштовної електроенергії. До такого висновку дійшли вчені з Лабораторії органічної електроніки в Університеті Лінчепінга (Швеція), пише Tecnoblog з посиланням на Science Daily.

Вчені винайшли матеріал, який генерує електричний імпульс щоразу, коли світло змінюється на тінь – і навпаки.

«Рослини та їх системи фотосинтезу постійно піддаються коливанням між сонячним світлом і затінком. Нас ця система надихнула на створення матеріалу, в якому зміни між сонячним світлом і тінню генерують електрику», – розповів Магнус Йонссон, доцент і керівник дослідницької групи.

Піроелектрична плівка – це такий матеріал, в якому зміна температури призводить до генерації електричного струму. Його поверхня складається з мільярдів дуже дрібних нано-антен. Самі антени – це маленькі золоті диски діаметром 160 нм (0,16 мкм). Вони поміщаються на спеціальну підкладку і покриваються полімерною плівкою для створення піроелектричних властивостей.

Вчені використали для виготовлення нано-антен золото і срібло, однак для здешевлення виробництва можна брати алюміній чи мідь, зазначають вони.

Таку плівку потрібно розмістити в не дуже густому затінку дерева. Вітер колише гілки, різні ділянки оптичного генератора опиняються то на сонячному світлі, то в тіні від листя –  це створює в плівці безліч невеликих електричних імпульсів, які в сукупності дають струм.

Нагадаємо, вчені в США знайшли спосіб, як отримувати «чисту» електроенергію безкоштовно. Для цього вони трохи вдосконалили конструкцію термоядерного реактора.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло