Хімік Віл Мірзоянов, який називає себе одним із розробників хімічної отруйної речовини «Новичок» звернув увагу на те, що речовина має ряд властивостей, які роблять її застосування в британському кліматі менш ефективним. Про це він сказав у інтерв’ю «Коммєрсант».
Мірзоянов також зазначив, що з огляду на чистоту речовини її виготовлено в лабораторії.
«…таку речовину можна виготовити лише у висококваліфікованому центрі, який має досвід роботи з отруйними речовинами. Взяв там якийсь любитель і зробив – то казки», – підкреслив він.
За його словами, недоліком цієї хімічної речовини є її гідровразливість, тобто «Новичок» може бути стійким лише за умови відсутності вологи та сирості.
Речовину застосували 4 березня в Англії, де стояв туман – крапельки води були в повітрі.
Мірзоянов наголосив, що попередньо речовину випробували на полігоні в Шиханах, Саратовська область, де сухе повітря.
«Я вам скажу, чому Скрипалі не загинули і люди навколо теж не надто постраждали. Вони поїхали в ресторан, за їх відсутності (як повідомляється) намазали ручку дверей сумішшю А-234 в желе. Справа в тому, що коли намазали, розпочалась реакція гідролізу – реакція речовини з водою починається миттєво. І в цей час концентрація речовини встигла впасти принаймні в декілька разів. І тому вони отримали дозу, але не летальну, бо концентрація впала», – пояснив хімік.
Нагадаємо: експерти Організації з заборон хімічної зброї (ОЗХЗ), спираючись на результати аналізів, які було зроблено в чотирьох лабораторіях, дійшли висновку, що Скрипалів було отруєно нервово-паралітичною речовиною. Доповідь ОЗХЗ підтверджує висновки британського розслідування щодо речовини, яку було застосовано в Солсбері.
Як повідомлялось, після отруєння Сергій та Юлія Скрипаль потрапили до реанімації, але з часом їх стан покращився. Зокрема, Юлію виписали з лікарні, а її батько вийшов з критичного стану.
Раніше лікарі передбачали імовірність того, що отруйна речовина могла завдати непоправної шкоди мозку потерпілих.