Google запрошує пограти в ігри, що працюють на базі штучного інтелекту

Можна грати в тетрис зі слів і шукати в книжках відповіді на всі свої питання

фото Shutterstock

Лабораторія Google Research запустила два міні-ігри – Talk to Books («Поговори з книгами») та Semantris, які працюють на базі штучного інтелекту, пише Engadget. Обидві гри застосовують технологію обробкою природної мови.

Єдине, що вам знадобиться, – знання англійської. Крім того, це чудовий спосіб підвищити свій рівень іноземної мови та логічного мислення.

У грі Semantris можна складати ряди і блоки зі слів – але не за їх розміром, а за їх змістовою пов’язаністю. Наприклад, гра пропонує слово «ферма», а гравець має надрукувати перше поняття, що спадає на думку – корова, вівця, курка і т.п. Це може бути не лише іменник, а й інші частини мови (дієслово, прикметник тощо).

Google запрошує пограти в ігри, що працюють на базі штучного інтелекту

Якщо асоціація правильна – блок слів «страчується», а гравець заробляє бали. Якщо ні – накопичення слів зростає, поки не досягне ліміту і «game over».

Варіант гри в «блоки» дозволяє підбирати асоціації до будь-якого із запропонованих слів, і спостерігати. чи здогадається штучний інтелект, яке зі слів ви маєте на увазі.

Гра Talk to Books – для істинних інтелектуалів. Тут можна поставити книжці будь-яке питання – і ви отримаєте цитати з книжок, які пропонують вам відповідь на нього.

В редакції Mind запитали про те, чому мурчать коти (Why do cats purr?), і отримали повний перелік всієї наявної літератури, де досліджується це питання.

Однак можна ставити й більш серйозні запитання – наприклад, у чому сенс життя, або яким найважливішим речам вас навчили батьки.

«Це не традиційний пошук, – наголошують автори розробки. – Використовуйте цю демо-версію як інструмент для творчості, щоб досліджувати ідеї і відкривати нові книги, отримуючи цитати, які відповідають на ваші питання».

«Говоріть з книгами повними реченнями, а не ключовими словами, – радять автори. – Це тому що штучний інтелект навчений розпізнавати людську мову».

Нагадаємо, американський програміст використав штучний інтелект для створення сюрреалістичних картин.

А штучний інтелект від Microsoft перекладає з китайської мови на англійську на рівні людини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS