Штучний інтелект від Microsoft перекладає з китайської на англійську на рівні людини

Штучний інтелект від Microsoft перекладає з китайської на англійську на рівні людини

Розробники й самі не очікували, що АІ так швидко дожене людину

Штучний інтелект від Microsoft перекладає з китайської на англійську на рівні людини
Tie-Yan Liu, один з розробників
фото blogs.microsoft.com

Компанія Microsoft заявила про розробку системи на основі штучного інтелекту (АІ), яка перекладає з китайської мови на англійську не гірше людини, повідомляє компанія в блозі на своєму сайті.

Замість використання звичного статистичного машинного перекладу, щоа полягає в навчанні програми на прикладі заготовлених лінгвістами фраз, Microsoft звернулася до технологій нейронних мереж. Також компанія найняла двох сторонніх перекладачів, які володіють англійською й китайською, щоб ті шукали помилки в роботі штучного інтелекту.

Алгоритм тренували на нотатках із китайських ЗМІ, порівнюючи переклади машини й людини.

Зокрема, була використана система подвійного навчання. Суть методу полягала в тому, що одна група розробників пропонувала АІ перевести черговий китайський текст англійською. Після цього отриманий англійський текст інша група перекладала назад на китайську, знаходячи помилки й неточності. Результати потім завантажували в систему, що дозволяло їй додатково навчатися ще й в такому форматі.

«Досягнення паритету з людиною в галузі машинного перекладу – це мрія, яка була у всіх нас, – зазначив головний науковий співробітник із мовних технологій Microsoft Сюедон Хуан. – Ми просто не думали, що це станеться так скоро».

Нагадаємо: Microsoft заплатить $250 000 тому, хто знайде у Windows слабкі місця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті