Кабмін затвердив нові постанови для підтримки медичної реформи

Постанови регулюють функціонування системи «Електронне здоров’я», тарифи на обслуговування та питання функціонування елелектронної документації

Фото: Shutterstock

Кабінет міністрів України прийняв низку постанов щодо першого етапу реформування медичної сфери. Уряд ухвалив законодавчу базу, що регулює тарифи на медичне обслуговування, функціонування системи «Електронне здоров’я» та порядок укладення договорів й ведення документації із Національною службою здоров'я України НСЗУ. Про це повідомляє Урядовий портал. 

Постанова Кабміну закріпила базовий тариф обслуговування пацієнта у 2018 році, який НСЗУ повинна буде сплачувати на користь відповідного медзакладу за пацієнта, який підписав декларацію з лікарем. За загальним правилом, тариф складає 370 грн. Однак, за обслуговування дитини медзаклад отримуватиме 1480 грн. Це зумовлено тим, що тариф буде варіюватися відповідно до визначених вікових коефіцієнтів: від 0 до 5 років – 4, від 6 до 17 – 2,2, від 18 до 39 – 1, від 40 до 64 – 1,2, понад 65 років – 2.

«Тепер керівники закладів мають усі інструменти, щоб обрахувати, який дохід вони зможуть отримати з липня, та спланувати, скільки пацієнтів вони можуть залучити», – зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Інша постанова регулює питання договорів та звітів з НСЗУ. Відповідно до її положень, медзаклади можуть починати укладати договори з НСЗУ, що дасть їм можливість отримувати оплату за надання медичних послуг. Нове фінансування розпочнеться з 1 липня на користь тих медзакладів, які укладуть договір не пізніше 1 червня, або 1 жовтня, якщо договір буде підписаний до 1 вересня. Важливо, що весь документообіг, включно із договорами, вібуватиметься в електронній формі. 

Окрім того, НСЗУ додатково фінансуватиме заклади за частину пацієнтів, які були прикріпленні раніше за територіальним принципом протягом перехідний періоду.  Тариф за таких пацієнтів складає 240 грн на рік.

Вся документація буде зберігатися в системі «Електронне здоров’я», порядок функціонування якої також був затверджений окремою постановою КМУ. Наразі в Системі реєструються медичні заклади та лікарі, аби забезпечити можливість підписання декларацій з пацієнтами. Надалі ж в ній з'являться медичні картки та електронні рецепти. 

Нагадаємо, 28 березня КМУ прийняв низку рішень для реалізації реформи охорони здоров'я, зокрема, щодо можливості обрання сімейного лікаря вже з 2 квітня, започаткував закупівлю ліків за кошти 2018 року через спеціалізовані організації, а також врегулював процес освіти практикуючих лікарів.

Нагадаємо також, що з початку роботи тестової версії електронної системи охорони здоров’я у минулому році українці підписали 106 000 декларацій з терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS