Понад 100 000 українців підписали декларації з лікарем

Понад 100 000 українців підписали декларації з лікарем

Зараз електронна система охорони здоров’я працює в тестовому режимі

Понад 100 000 українців підписали декларації з лікарем
Фото: Shutterstock

Українці підписали 106 000 декларацій з терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями з початку роботи тестової версії електронної системи охорони здоров’я у минулому році. Національна кампанія з вибору лікаря розпочнеться з 2 квітня, повідомляє Урядовий портал.

«Обрати свого лікаря – означає визначитись з терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем, якому ви готові довірити своє здоров’я. Підписуючи з ним декларацію, ви повідомляєте державу, що гроші за ваше обслуговування НСЗУ має направляти саме у той заклад, в якому працює вибраний вами лікар», – йдеться в повідомлені.

Національна кампанія з вибору лікаря, що розпочнеться у квітні, не має визначеного строку: вона триватиме, поки всі українці не визначаться зі своїми лікарями.

Варто додати, що лікарі можуть обслуговувати певну кількість пацієнтів: сімейний лікар – 1800, терапевт – 2000, педіатр – 900.

Нагадаємо, що 28 березня Кабмін прийняв низку рішень для реалізації реформи охорони здоров'я, зокрема, і щодо можливості обрання сімейного лікаря.

Вже з липня кошти з держбюджету почнуть надходити саме до того лікаря, з яким громадяни підпишуть документ.

Обирати лікаря можна в будь-якій установі незалежно від місця прописки. Зауважимо, що зазначена декларація не має кінцевого терміну підписання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті