Кабмін «включив» медреформу
Затверджено низку рішень щодо реформування системи охорони здоров'я

Кабінет міністрів України прийняв низку рішень для реалізації реформи охорони здоров'я, зокрема, щодо можливості обрання сімейного лікаря вже з 2 квітня, започаткував закупівлю ліків за кошти 2018 року через спеціалізовані організації, а також врегулював процес освіти практикуючих лікарів, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як зазначається, такі рішення та відповідні законопроекти Кабмін ухвалив на засіданні в середу.
Так, за словами в. о. міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун, з 2 квітня українцям надається можливість вибору лікаря, для чого треба підписати з ним договір (декларацію).
Водночас вже з липня кошти з держбюджету почнуть надходити саме до того лікаря, з яким громадяни підпишуть документ.
Нагадаємо, вибирати лікаря можна в будь-якій установі незалежно від місця прописки. Зауважимо, що зазначена декларація не має кінцевого терміну підписання.
Крім того, у середу Кабмін дав старт закупівлі ліків за кошти 2018 року через спеціалізовані організації.
Як зазначається, підписання контрактів Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) з міжнародними організаціями почнеться у квітні.
«Цього року ми даємо рекордно ранній старт закупівель ліків за кошти 2018 року через спеціалізовані організації. Сьогодні приймаємо номенклатури по дев'яти напрямах», – зазначила Уляна Супрун у ході засідання уряду в середу.
Як уточнили в прес-службі МОЗ, вперше з 2014 року вдалося вирівняти графік закупівельного процесу. Формування переліків препаратів і медвиробів почалося ще в листопаді 2017 року, а затвердження постанови відбулося на сім місяців раніше, ніж у 2015 році.
«Уже у квітні почнеться підписання контрактів з міжнародними організаціями», – зазначено в повідомленні.
На засіданні були затверджені переліки препаратів для дітей, які хворіють на нанізм різного походження, громадян з хворобою Гоше, мукополісахаридозом і гемофілією.
Також затверджено закупівлю витратних матеріалів для лікування пацієнтів методом перинатального діалізу, матеріалів для визначення рівня глюкози в крові.
Крім того, уряд затвердив закупівлю імуноглобуліну для запобігання гемолітичної хвороби у новонароджених, медикаментів та дрібного лабораторного інвентарю для лікування безпліддя у жінок за допомогою допоміжних репродуктивних технологій, а також контрацептивів для жінок з тяжкими захворюваннями.
У березні 2018 року Кабмін вніс деякі зміни до постанови про державні закупівлі лікарських засобів і виробів медичного призначення (ВМП) через міжнародні спеціалізовані організації. Зокрема, уряд уточнив, що рішення про вибір спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі, приймається і затверджується МОЗ відповідно до критеріїв, визначених постановою №622.
Також уряд прийняв номенклатуру за 9 напрямами роботи, врегулював процес освіти практикуючих лікарів. Зокрема, запроваджено єдиний кваліфікаційний іспит для магістрів і міжнародний іспит з основ медицини для лікарів у 2018 році.
Водночас на засіданні уряду були розглянуті питання надання екстреної медицини шляхом збільшення фахівців даної сфери і перерозподілу коштів.
Крім того, Кабмін прийняв пакет рішень по реалізації медреформи, а також схвалив кандидатуру на посаду голови Національної служби здоров'я України (НСЗУ). Ним став заступник генерального директора з питань стратегічного розвитку ТОВ Isida-IVF Олег Петренко.
Нагадаємо, українці з 2 квітня можуть вільно обирати сімейних лікарів, за умови, що обраний ними заклад вже підключений до системи «Електронне здоров'я».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].