Комітет послів Євросоюзу дійшов компромісу з Європарламентом щодо четвертої програми надання Україні макрофінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро, яка має бути виплачена двома траншами, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на оприлюднений на сайті Ради ЄС документ.
Компромісний варіант було ухвалено, оскільки частина євродепутатів поставили вимогу, що допомога Україні буде надана тільки тоді, коли вона виконає три вимоги: 1) створення антикорупційного суду; 2) скасування вимоги до активістів-антикорупціонерів подавати е-декларації; 3) призначення збалансованого складу ЦВК України. Однак це би відклало надання фінансової допомоги на довгий час, а кошти Україні потрібні вже восени, зазначає видання.
Тому Європарламент, Рада ЄС і Єврокомісія вийшли на компроміс – видати спільну заяву, в якій Євросоюз висуне Україні три конкретні вимоги у сфері боротьби з корупцією для надання траншів. Ось ці вимоги:
1) робота системи автоматичної перевірки е-декларацій,
2) перевірка даних щодо бенефіціарних власників компаній,
3) спеціалізований антикорупційний суд у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії.
Деталі цих вимог будуть узгоджуватися з українським урядом. Остаточно ухвалити нову програму макрофінансової допомоги України у ЄС планують у червні-липні.
Як повідомлялося, третя програма макрофінансової допомоги Україні завершилася в січні без виплати останнього траншу в 600 млн євро, оскільки Київ не виконав усіх погоджених умов.