Парламент Уганди прийняв закон про введення податку на використання соціальних мереж, повідомляє BBC.
Тепер жителі Уганди, що користуються такими соцмережами, як Facebook і Twitter, а також мессенджерами WhatsApp і Viber, повинні будуть платити за доступ до них по 200 шилінгів на день ($0,05).
Ідея прийняти закон належить безпосередньо президенту Уганди Йовері Мусевені: він вважає, що соцмережі сприяють поширенню пліток і неправдивої інформації.
Закон має набути чинності 1 липня, хоча з практичною реалізацією цього задуму можуть виникнути проблеми, оскільки не всі SIM-карти в країні зареєстровані. Із 23,6 млн зареєстрованих власників мобільних телефонів лише 17 млн користуються інтернетом.
Президент Уганди переконував парламент прийняти подібний закон ще у березні. Він стверджує, що закон допоможе країні боротися з фейками.
Водночас Мусевені вважає недоречним забороняти весь інтернет, оскільки він є необхідним при використанні для освітніх і дослідницьких цілей. Тому він вирішив обмежитися лише обмеженням доступу до соцмереж.
Критики нового закону вважають, що податок на соцмережі може вплинути на свободу слова в країні.
Соцмережі стали важливим політичним інструментом для правлячої партії та опозиції країни для вираження своїх позицій з тих чи інших питань.
У країні не вперше обмежують доступ до соцмереж. Під час президентських виборів у 2016 році доступ до них в Уганді був закритий. Тоді президент Мусевені наполягав на тому, що це було зроблено з метою припинити «поширення брехливої інформації».
Нагадаємо: в ОАЕ правозахисника засудили до 10 років в’язниці за пости в соцмережах.
Як повідомлялося, з 25 травня в ЄС діють нові правила – конфіденційність користувачів на території Євросоюзу тепер захищена законодавством, а Facebook, Google та Instagram вже «влетіли» на мільярдні штрафи.