Українська біржа переводить всі торги в режим адресних угод без використання підсанкційного ПЗ

Фондовий майданчик просить президента та РНБО відмінити санкції щодо її ПЗ

Фото: Stockworld

Українська біржа звернулася до президента України Петра Порошенка та Ради національної безпеки і оборони (РНБО), а також Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) на предмет відміни санкцій стосовно українських суб’єктів господарювання або їх відтермінування з метою зменшення негативних наслідків для інвестиційного клімату.

Про це йдеться в повідомленні на сайті фондового майданчика, також повідомляється, що до зазначених держорганів були направлені відповідні листи.

«У той же час, розуміючи юридичні ризики наших учасників торгів і їх клієнтів, які пов'язані з використанням наданого Московською біржею ПЗ (програмного забезпечення. – Mind), біржова рада Української біржі прийняла рішення в разі відсутності до 15 червня відповідей, що знімають такі юридичні ризики, від згаданих вище органів державної влади, до зміни ситуації перевести торги акціями, облігаціями, сертифікатами інвестиційних фондів, ф'ючерсними та опціонними контрактами в режим адресних угод без використання ПЗ Московської біржі», – повідомляють на Українській біржі.

Нагадаємо: ПЗ, яке використовує Українська біржа (УБ), потрапило до санкційного переліку Ради національної безпеки і оборони, через що біржа призупинила плани щодо запуску нових ф'ючерсних контрактів.

Нагадаємо: 18 травня президент України Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до осіб та компаній», а 24 травня 2018 року на сайті президента оприлюднені юридичні та фізичні особи, які потрапили до нового санкційного переліку РНБО, зокрема у ньому наведена Московська біржа ММВБ-РТС.

Санкційний перелік налічує 1748 фізичних осіб та 756 юридичних осіб, серед яких електронна платіжна система WebMoney.

Санкції передбачають блокування активів компанії, обмеження торгових операцій, запобігання виведенню капіталів з України, призупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань, обмеження або призупинення ліцензій та інших дозволів, а також блокування провайдерами доступу до сайтів компанії і її субдоменів. Санкції вводяться терміном на 3 роки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS