Порошенко ввів у дію санкції РНБО

Порошенко ввів у дію санкції РНБО

Президент підписав указ про введення в дію рішення РНБО про економічні санкції

Порошенко ввів у дію санкції РНБО
Фото Shutterstock

Президент України Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до осіб та компаній», який оприлюднений на офіційному сайті в ніч на п'ятницю, 18 травня.

«Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Цей  указ набуває сили від дня його опублікування.

Указом президента із додатку 1 у рішенні РНБО від 28 квітня 2017 року виключені позиції 975 і 993: тобто двоє фізичних осіб покидають перелік тих, до кого застосовуються санкції.

Рішення РНБО накладає санкції на фізичних та юридичних осіб, які перелічені у додатках 1 та 2, проте наразі дані списки ще не оприлюднені.

Як повідомлялося на сайті РНБО, санкції запроваджуються за ініціативи КМУ, СБУ, НБУ на три роки або безстроково щодо фізичних і юридичних осіб, причетних до російської агресії проти України, до підготовки і проведення незаконного голосування в окупованому Криму в межах виборів президента РФ, представників російської окупаційної адміністрації у Криму, бойовиків російських збройних формувань на окупованій території Донецької та Луганської областей тощо.

Окрім того, було продовжено дію санкцій, застосованих у попередні роки.

Рада набцезпеки і оборони покладає на Кабінет міністрів України обов'язок подати у місячний термін пропозиції щодо внесення змін до законодавчих актів України стосовно удосконалення процедури застосування, реалізації і моніторингу санкцій.

Окрім того, уряд, разом зі Службою безпеки України та Національним банком України, має забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

Водночас РНБО доручає Міністерству закордонних справ України поінформувати компетентні органи Європейського союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про введення санкцій і порушити перед ними питання про застосування аналогічних обмежувальних заходів.

Mind повідомляв раніше, що російського бізнесмена Олега Дерипаску, проти якого США ввели санкції, РНБО також включила в український список санкцій на засіданні в середу, 2 травня. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті