WebMoney заборонили в Україні

WebMoney заборонили в Україні

Електронна платіжна система потрапила до списку санкцій РНБО України щодо Росії

WebMoney заборонили в Україні
Фото: Shutterstock

Електронна платіжна система WebMoney потрапила до списку санкцій Ради національної безпеки і оборони України щодо Росії, який набув чинності указом президента від 14 травня, повідомляє ain.ua.

Так, під блокування потрапила не тільки WebMoney.ru, зареєстрована в Росії, а також британська WebMoney Europe Ltd і українська WebMoney.ua, яка має ліцензію НБУ і право працювати в Україні.

Санкції передбачають блокування активів компанії, обмеження торгових операцій, запобігання виведенню капіталів з України, призупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань, обмеження або призупинення ліцензій та інших дозволів, а також блокування провайдерами доступу до сайтів компанії і її субдоменів. Санкції вводяться терміном на 3 роки.

Нагадаємо: раніше, у 2016 році, НБУ заборонив банкам використовувати WebМoney, оскільки ця платіжна система не має ліцензії регулятора. Зазначалося, що заборона не стосується внутрішньої системи розрахунків WebMoney.UA, зареєстрованої в червні 2015 року.

«Необхідно чітко розрізняти українську внутрішньодержавну систему розрахунків WebMoney.ua і технологію WebMoney, власником якої є міжнародна система розрахунків WM Transfer Ltd з керуючою компанією в Євросоюзі. Єдине, що нас певним чином об'єднує, – це використання технології під єдиним брендом», – пояснив у коментарі виданню директор з комунікацій WebMoney.ua Ростислав Троценко.

Це вже другий список санкцій РНБО – першим були заборонені «ВКонтакте», «Однокласники», «Яндекс», а також робота цілої низки російських IT-компаній на території України.

Нагадаємо: 18 травня президент України Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до осіб та компаній». 

Так, санкційний перелік налічує 1748 фізичних осіб та 756 юридичних осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті