Національний банку України уніфікує значення лімітів загальної довгої і короткої відкритої валютної позиції банків, повідомляє НБУ.
Правління Нацбанку врівноважило позиції банків та встановило «дзеркальні» значення лімітів як для довгої так і для короткої відкритої валютної позиції банку на рівні 5%. Ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку збільшується з 3% до 5%, ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку – зменшується з 8% до 5%.
Відповідна ініціатива затверджена рішенням правління НБУ №347-рш від 19 червня 2018 року «Про внесення змін до рішення правління Нацбанку №184-рш від 29 березня 2018 року», яка набуде чинності з 1 липня 2018 року.
Згідно з повідомленням, коригування лімітів здійснюється з метою поглиблення валютного ринку, збільшення його ліквідності та більш ефективного управління банками власними валютними ризиками.
Нагадаємо, навесні ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку було збільшено з 1% до 3%, ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку – зменшено з 10% до 8%. За оцінками регулятора, цей крок сприяв стабілізації стану валютного ринку.
Як зазначається у повідомленні регулятора, після зміни лімітів, на тлі збільшення обсягів операцій на міжбанківському валютному ринку, обсяг продажу валюти банками з позиції зріс з 7,6 млн дол. США в середньому за день у квітні до 10 млн дол. США у травні. Відповідно, банки почали грати більш активну роль у згладжування коливань обмінного курсу гривні за рахунок своєї позиції, і це сприяло зниженню місячної волатильності курсу гривні.