Україна зобов’язалася до 2035 року збільшити частку відновлюваної енергетики до 11%

Сьогодні відновлювальні джерела енергії становлять до 2%

фото Shutterstock

Ухвалена урядом Енергетична стратегія передбачає, що до 2035 року частка відновлюваних джерел в українській енергетиці повинна становити 11%, повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

«У новій Енергетичній стратегії, яку схвалив уряд, стоїть завдання, щоб відновлювальні джерела енергії в Україні у 2035 році були на рівні 11% виробництва. Сьогодні відновлювальні джерела енергії – це 1 чи 2%», – пояснив Міністр.

Для досягнення мети необхідно декарбонізувати економіку України, зокрема, скоротити використання викопних вуглеводнів .

«Це означає поступову відмову від вугілля і збільшення інвестицій у сонячні, вітряні електростанції. Ті, хто інвестує в енергетику і має там великі капітали, вже сьогодні інвестують також у відновлювальну енергетику. Насправді вона є прибутковою», – сказав Остап Семерак.

При цьому він зазначив, що цей перехід не буде простим для України, оскільки є велика кількість зацікавлених людей, які звикли інвестувати у викопні джерела енергії.

6 червня 2018 року КМУ схвалив План заходів з реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року «Безпека, енергоефективність та конкурентоспроможність», який спрямований на реформи ринку електричної енергії, ринку газу та вугільної галузі. Зокрема, передбачається зниження енергоємності економіки у два рази до 2030 року та збільшення українського виробництва як традиційних, так і альтернативних джерел енергії.

Нагадаємо: уряд Швейцарії надасть Україні $1,8 млн для розвитку енергоефективності через IFC.

Крім того, Україна уклала угоду з ЄС про виділення 50 млн євро Фонду енергоефективності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS