Перший пішов: Україна уклала угоду з ЄС про виділення 50 млн євро Фонду енергоефективності
ЄС планує і у подальшому виділяти кошти Україні під енергоефективні проекти

Міністр регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко і представник Єврокомісії Петро Вагнер у середу підписали угоду про співфінансування програми підтримки енергоефективності в Україні, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як зазначається, про це написав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook в середу.
«ЄС вступає в реалізацію п'ятирічної програми підтримки енергоефективності в Україні та братиме участь у співфінансуванні Фонду енергоефективності. Внесок партнерів – 50 млн євро. Тільки що підписали відповідну угоду між урядом України та делегацією Єврокомісії», – написав Гройсман.
Як повідомила прес-служба Мінрегіону з посиланням на Зубка, допомога ЄС у розмірі 50 млн євро не є разовою.
«У наступному році ЄС може надати ще EUR50 млн. Також уряд Німеччини готовий підписати угоду з IFC (Міжнародна фінансова корпорація, входить до групи Світового банку) з вливання додаткових 10 млн євро у мультидонорский фонд для фінансування проектів Фонду. Крім того, уряд Німеччини також погодив імплементацію проекту технічної допомоги Україні з підготовки професійних енергоаудиторів та навчання співробітників українського Фонду енергоефективності на суму 4 млн євро», – йдеться у повідомленні.
Угода про фінансування набуває чинності з дати її підписання.
Нагадаємо, на початку 2018 року Зубко зазначав, що підписання угоди відкриває доступ до ресурсу безповоротної донорської допомоги від ЄС у 50 млн євро на фінансування заходів енергоефективності, що здійснюватимуться ОСББ за правилами Фонду енергоефективності цього року, а також можливість додатково залучити ще 50 млн євро на фінансування заходів у 2019 році. ЄС також надасть технічну допомогу для запуску фонду.
Водночас у лютому 2018 року уряд затвердив Положення про наглядову раду Фонду енергоефективності, типовий договір з незалежним членом Наглядової ради, методику розрахунку економії енергії в результаті реалізації заходів із енергоефективності та основні напрямки діяльності й кадрові вимоги до менеджменту фонду.
Подробиці про перспективи української енергетики можна дізнатися з матеріалу Mind «Світле» майбутнє: як Україні не опинитися на узбіччі глобальної енергетики».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].