Перший пішов: Україна уклала угоду з ЄС про виділення 50 млн євро Фонду енергоефективності

Перший пішов: Україна уклала угоду з ЄС про виділення 50 млн євро Фонду енергоефективності

ЄС планує і у подальшому виділяти кошти Україні під енергоефективні проекти

Перший пішов: Україна уклала угоду з ЄС про виділення 50 млн євро Фонду енергоефективності
Фото: pixabay.com

Міністр регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко і представник Єврокомісії Петро Вагнер у середу підписали угоду про співфінансування програми підтримки енергоефективності в Україні, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, про це написав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у Facebook в середу.

«ЄС вступає в реалізацію п'ятирічної програми підтримки енергоефективності в Україні та братиме участь у співфінансуванні Фонду енергоефективності. Внесок партнерів – 50 млн євро. Тільки що підписали відповідну угоду між урядом України та делегацією Єврокомісії», – написав Гройсман.

Як повідомила прес-служба Мінрегіону з посиланням на Зубка, допомога ЄС у розмірі 50 млн євро не є разовою.

«У наступному році ЄС може надати ще EUR50 млн. Також уряд Німеччини готовий підписати угоду з IFC (Міжнародна фінансова корпорація, входить до групи Світового банку) з вливання додаткових 10 млн євро у мультидонорский фонд для фінансування проектів Фонду. Крім того, уряд Німеччини також погодив імплементацію проекту технічної допомоги Україні з підготовки професійних енергоаудиторів та навчання співробітників українського Фонду енергоефективності на суму 4 млн євро», – йдеться у повідомленні.

Угода про фінансування набуває чинності з дати її підписання.

Нагадаємо, на початку 2018 року Зубко зазначав, що підписання угоди відкриває доступ до ресурсу безповоротної донорської допомоги від ЄС у 50 млн євро на фінансування заходів енергоефективності, що здійснюватимуться ОСББ за правилами Фонду енергоефективності цього року, а також можливість додатково залучити ще 50 млн євро на фінансування заходів у 2019 році. ЄС також надасть технічну допомогу для запуску фонду.

Водночас у лютому 2018 року уряд затвердив Положення про наглядову раду Фонду енергоефективності, типовий договір з незалежним членом Наглядової ради, методику розрахунку економії енергії в результаті реалізації заходів із енергоефективності та основні напрямки діяльності й кадрові вимоги до менеджменту фонду.

Подробиці про перспективи української енергетики можна дізнатися з матеріалу Mind «Світле» майбутнє: як Україні не опинитися на узбіччі глобальної енергетики».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло