Захворіло у світі
30,513,096
Померло у світі
951,994
Вилікувалось у світі
20,781,642
Захворіло в Україні
172,712
Померло в Україні
3,516
Вилікувалось в Україні
76,754
Уряд Швейцарії надасть Україні $1,8 млн для розвитку енергоефективності через IFC

Уряд Швейцарії надасть Україні $1,8 млн для розвитку енергоефективності через IFC

Партнерство з SECO є прикладом того, як створити належне сприятливе середовище та використовувати ресурси приватного сектору для досягнення кліматичних та енергоефективних рішень

Уряд Швейцарії надасть Україні $1,8 млн для розвитку енергоефективності через IFC
Фото: pixabay.com

Міжнародна фінансова корпорація (IFC), підписала угоду з урядом Швейцарії для сприяння енергоефективності в житловому секторі України, повідомляє IFC.

Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO) надасть до $1,8 млн для підтримки правових реформ спрямованих на модернізацію енергоефективності, як передбачено угодою від 19 червня 2018 року. Україна має один з найбільших житлових фондів в Європі, але багато будинків – старі та неенергоефективні. Тим часом, погано ізольовані будівлі втрачають до 50% тепла.

Ініціатива являє собою третій і заключний етап консультативного проекту IFC з питань енергоефективності в Україні, який розпочався в 2010 році.

Як зазначається у повідомленні, попередні  етапи проекту принесли свої плоди, включно із прийняттям законодавства щодо підвищення енергоефективності житлового сектору, інвестиціями в енергоефективність для окремих домогосподарств та об'єднань домовласників на суму до $250 млн. Крім того була здійснена розробка банківських продуктів для об'єднань домовласників для реформування сфери енергоефективності.

Начальник відділу економічного співробітництва та розвитку посол Раймонд Фурдер зазначив: «Цей проект відображає наші спільні прагнення створити стабільні місцеві ринки та досягти масштабів. Це потребує довгострокового бачення. Фактично, робота, яку ми ініціювали у 2010 році, почала створювати ринок, який раніше не існував. Цей ринок також досягне скорочення викидів CO2. Зрештою, проект передбачає скорочення викидів CO2, що відповідатиме приблизно 2% загального швейцарського річного викиду CO2».

За словами голови МФК Філіпа Ле Хоуру, угода з Швейцарією сприятиме давнім спільним зобов'язанням щодо підвищення енергоефективності в житловому секторі України та боротьбі з кліматичними змінами.

SECO є одним із найбільших партнерів для консультаційних послуг IFC. Співпраця між SECO та Консультативними службами IFC розпочалась у 1989 році.

Нагадаємо, Україна уклала угоду з ЄС про виділення 50 млн євро Фонду енергоефективності.

Дізнатися, чому іноземці радо вкладають кошти у розвиток української енергетики, можна в матеріалі Mind «Чому енергоефективність та альтернативна енергетика приваблюють інвесторів «

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті