Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко вважає припинення поставок поставок рідкого хлору, який використовується для знезараження питної води АТ «Дніпроазот» є недотримання умов контрактів з водоканалами України, повідомив БізнесЦензор.
Напередодні «Дніпроазот», який входить у групу «Приват», повідомив водоканали, що припиняє постави рідкого хлору.
Зубко наголосив, що «питання вартості газу не є форс-мажором для припинення поставок і виконання суб'єктом господарювання договору на поставку хлору».
«Відмова поставки хлору за контрактом сприймається як шантаж водопостачальних підприємств і вплив на критичну інфраструктуру. Особливо в умовах, коли за останній рік АТ «Дніпроазот «підвищило ціну на хлор на 300% для водоканалів, контракт повинен бути виконаний», – підкреслив віце-прем'єр .
Невиконання прямих договірних обов'язків тягне за собою адміністративну відповідальність, у випадку критичної загрози інфраструктурі держави – кримінальну.
«У складі структури тарифу на підготовку води хлор є незначною – 1% – але важливою складовою. Підприємства водопостачання переходять на гіпохлорит натрію замість хлору, але на це потрібен час», – зазначив віце-прем'єр.
Щомісячна потреба водоканалів в рідкому хлорі становить від 500 до 800 тонн. Хлор також використовується для приготування гіпохлориту натрію.
Зубко також анонсував в суботу проведення наради з цього питання за участю керівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Мінрегіону, Асоціації «Укрводоканалекологія» та керівництва АТ «Дніпроазот».
Віце-прем'єр додав, що паралельно направлено інформацію до Антимонопольного комітету України щодо ситуації навколо монопольного становища АТ «Дніпроазот» і впливу на ринок хлору, також дано доручення надати варіанти альтернативних поставок хлору.
«АТ» Дніпроазот «- єдиний виробник рідкого хлору в Україні. Альтернативні постачальники знаходяться за кордоном.
Нагадаємо,раніше Куюн заявляв,що виведення коштів із «Укрнафти» через «Дніпроазот» уже досягло кількох мільярдів гривень: сумарні втрати у 2017 році можуть досягати 2 млрд грн
Також нагадаємо, що у вересні 2017 року суд заарештував майно Коломойського на Дніпропетровщині, серед якого був «Дніпроазот».