Виведення коштів із «Укрнафти» через «Дніпроазот» уже досягло кількох мільярдів гривень – Куюн

Виведення коштів із «Укрнафти» через «Дніпроазот» уже досягло кількох мільярдів гривень – Куюн

Сумарні втрати у 2017 році можуть досягати 2 млрд грн

Виведення коштів із «Укрнафти» через «Дніпроазот» уже досягло кількох мільярдів гривень – Куюн
Фото: Shutterstock

Завдяки схемі реалізації природного газу для випуску аміаку на заводі «Дніпроазот» із «Укрнафти» тільки у 2017 році сумарні втрати можуть досягати 2 млрд грн. Про це повідомляє enkorr із посиланням на дані попереднього дослідження «Консалтингової групи А-95».

Як зазначається, загалом за сім місяців упущена вигода «Укрнафти» з продажу аміаку склала 873 млн грн. Відповідно сумарні втрати у 2017 році можуть досягати 2 млрд грн. Рекордний обсяг коштів був упущений у грудні 2017-го – 169,7 млн грн.

«Втрати «Укрнафти» на постачанні природного газу і продажу аміаку потребують детального дослідження і оцінці правоохоронних органів. По суті це неприкрите виведення коштів із компанії, в якій половина капіталу належить державі», – заявив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

Так, у 2011 році «Укрнафта» взяла в оренду цех із виробництва аміаку на заводі «Дніпроазот», на який щорічно поставляє близько 600 млн куб. м природного газу. Весь отриманий аміак «Укрнафта» реалізує «Дніпроазоту». Видобувна компанія платить орендну плату в розмірі близько 10 млн грн на місяць, а також несе експлуатаційні витрати для забезпечення виробництва в розмірі 10–25 млн грн на місяць.

«У результаті обробки даних за шість місяців 2017 року і січень 2018 року стало відомо, що «Укрнафта» реалізовувала аміак на 20–50% дешевше від ринкових цін, недоодержуючи десятки мільйонів гривень у місяць», – йдеться в повідомленні.

Рекордне відхилення від ринкових цін було зафіксовано з серпня по жовтень 2017 року, коли «Укрнафта» продавала «Дніпроазоту» аміак вдвічі дешевше від ринкових цін.

Продовжила втрачати гроші «Укрнафта» і в січні 2018 року, коли продовжила договір з «Дніпроазотом» на І квартал 2018 року. Так, за наявними даними, при ринковій ціні аміаку 11 500 грн/т компанія реалізувала його по 8666 грн/т, або на 24,6% дешевше. При цьому недоотриманий дохід на обсязі 40 800 тонн склав близько 115 млн грн.

Нагадаємо: Печерський районний суд Києва заарештував на Дніпропетровщині майно Орджонікідзевського гірничо-збагачувального комбінату, Нікопольського заводу феросплавів, Марганецького гірничо-збагачувального комбінату і заводу «Дніпроазот».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло