Виведення коштів із «Укрнафти» через «Дніпроазот» уже досягло кількох мільярдів гривень – Куюн
Сумарні втрати у 2017 році можуть досягати 2 млрд грн

Завдяки схемі реалізації природного газу для випуску аміаку на заводі «Дніпроазот» із «Укрнафти» тільки у 2017 році сумарні втрати можуть досягати 2 млрд грн. Про це повідомляє enkorr із посиланням на дані попереднього дослідження «Консалтингової групи А-95».
Як зазначається, загалом за сім місяців упущена вигода «Укрнафти» з продажу аміаку склала 873 млн грн. Відповідно сумарні втрати у 2017 році можуть досягати 2 млрд грн. Рекордний обсяг коштів був упущений у грудні 2017-го – 169,7 млн грн.
«Втрати «Укрнафти» на постачанні природного газу і продажу аміаку потребують детального дослідження і оцінці правоохоронних органів. По суті це неприкрите виведення коштів із компанії, в якій половина капіталу належить державі», – заявив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.
Так, у 2011 році «Укрнафта» взяла в оренду цех із виробництва аміаку на заводі «Дніпроазот», на який щорічно поставляє близько 600 млн куб. м природного газу. Весь отриманий аміак «Укрнафта» реалізує «Дніпроазоту». Видобувна компанія платить орендну плату в розмірі близько 10 млн грн на місяць, а також несе експлуатаційні витрати для забезпечення виробництва в розмірі 10–25 млн грн на місяць.
«У результаті обробки даних за шість місяців 2017 року і січень 2018 року стало відомо, що «Укрнафта» реалізовувала аміак на 20–50% дешевше від ринкових цін, недоодержуючи десятки мільйонів гривень у місяць», – йдеться в повідомленні.
Рекордне відхилення від ринкових цін було зафіксовано з серпня по жовтень 2017 року, коли «Укрнафта» продавала «Дніпроазоту» аміак вдвічі дешевше від ринкових цін.
Продовжила втрачати гроші «Укрнафта» і в січні 2018 року, коли продовжила договір з «Дніпроазотом» на І квартал 2018 року. Так, за наявними даними, при ринковій ціні аміаку 11 500 грн/т компанія реалізувала його по 8666 грн/т, або на 24,6% дешевше. При цьому недоотриманий дохід на обсязі 40 800 тонн склав близько 115 млн грн.
Нагадаємо: Печерський районний суд Києва заарештував на Дніпропетровщині майно Орджонікідзевського гірничо-збагачувального комбінату, Нікопольського заводу феросплавів, Марганецького гірничо-збагачувального комбінату і заводу «Дніпроазот».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].