Кабмін схвалив створення реєстру загроз хімбезпеці та проведення системного моніторингу
У реєстр вноситиметься інформація про кожну виявлену загрозу, її джерело та інше

Кабінет Міністрів України ухвалив Порядок здійснення моніторингу загроз хімічній безпеці та виявлення їх джерел. Документ розроблено на виконання євроінтеграційних зобов’язань України та для продовження реформи національної системи хімічної безпеки.
Про це повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
«Моніторинг здійснюватиме Міндовкілля для оперативного виявлення існуючих та потенційних загроз. При цьому аналізуватимуться дані щодо обсягів виробництва чи імпорту хімічних речовин в Україні та рівень їх небезпечності, інформація щодо виготовлених чи ввезених на нашу територію нових хімічних речовин, щодо яких не проведено оцінку ризиків, дані офіційної державної статистики. Відомості про кожну виявлену загрозу вноситимуться у відповідний реєстр, який працюватиме в цілодобовому режимі», – заявила заступниця Міндовкілля Олена Крамаренко.
За її словами, потенційними джерелами загрози хімічній безпеці може бути неналежне використання технологій у промисловості або низький рівень обізнаності персоналу щодо небезпеки, яку становлять хімічні речовини. Тому такі об’єкти також підлягатимуть моніторингу.
«У реєстр вноситиметься інформація про кожну виявлену загрозу, її джерело, а також заходи, які необхідно здійснити для мінімізації ризиків та строки їх виконання. Щорічно за результатами моніторингу готуватиметься звіт, де також зазначатимуть пропозиції щодо посилення заходів безпеки. Такий документ оприлюднюватимуть на сайті Міндовкілля, а також надсилатимуть до Служби безпеки України», – йдеться в повідомленні.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що росія здійснює на полі бою все більше атак із використанням хімічної зброї. Більшість випадків стосується газу CS, який також називають сльозогінним газом.
В Україні посилять контроль за обігом хімречовин подвійного використання. Йдеться про речовини, які можуть бути використані як з промисловою і науковою метою, так і для виготовлення зброї чи вибухових пристроїв.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].