Європейський суд з прав людини опублікував рішення у справі «Індустріальний Фінансовий Консорціум «Інвестиційно-металургійний Союз» проти України», у якій заявник скаржився на порушення права власності, та відхилив вимоги, повідомляє Мін'юст.
Компанія-заявник, яка володіла 93% акціонерного капіталу «Криворіжсталі», вимагала $12,9 млрд (приблизно 10 млрд євро) матеріальної шкоди, в основному посилаючись на збільшення ціни «Криворіжсталі», дохід, отриманий компанією протягом періоду 2005–2007 років, та втрату дивідендів.
ЄСПЛ, врахувавши позицію уряду, визнав відсутність порушення прав компанії-заявника, гарантованих статтею 1 Першого протоколу до Конвенції. Визнавши порушення принципу правової визначеності, гарантованого статтею 6 Конвенції, Європейський суд встановив, що наявність певних процесуальних порушень під час розгляду справи в національних судах автоматично не призводить до встановлення незаконності втручання в право на власність заявника.
Окрім того, ЄСПЛ дійшов висновку, що компанія-заявник не довела, що її було позбавлено можливості ефективно захищати свої майнові права під час повторного розгляду справи в національних судах, а також, що вилучення з її власності пакету акцій «Криворіжсталі» було вчинене з порушенням законодавства України та призвело до покладення на неї надмірного тягаря.
Консорціум ІМС у 2005 році придбав 93% акцій «Криворіжсталі» на приватизаційному конкурсі за 4,26 млрд грн (близько $800 млн). Власниками ІМС є «Інтерпайп» Віктора Пінчука та «СКМ» Ахметова.
Тодішні президент Віктор Ющенко та глава уряду Юлія Тимошенко вирішили, що угоду слід переглянути, тому прокуратура оскаржила законність продажу. ІМС оскаржив рішення українських судів у ЄСПЛ.
«Криворіжсталь» згодом була перейменована на «ArcelorMittal Кривий Ріг».
Нагадаємо: після того як працівники «АрселорМіттал» стали до страйку, керівництво підприємства було змушене пообіцяти підвищення заробітної платні.