mind
Робітники «АрселорМіттал» страйкують

Робітники «АрселорМіттал» страйкують

Залізничний цех «АрселорМіттал Кривий Ріг» приєднався до страйку залізничників

Робітники «АрселорМіттал» страйкують
Фото Shutterstock

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (Дніпропетровська обл.) майже призупинило свою діяльність через приєднання його працівників до страйку залізничників, повідомляє АрселорМіттал Кривий Ріг.

Колектив залізничного цеху припинив свою діяльність 16 травня, у середу, підтримавши протест працівників «Укрзалізниці». Як повідомив голова первинного осередку Незалежної профспілки гірняків України (НПГУ) Юрій Самойлов, робітники відмовилися працювати на несправній техніці, що фактично паралізувало роботу всього підприємства, адже жоден локомотив не зрушив з місця.

Основними вимогами учасників протесту стали підвищення заробітної плати до європейського рівня в 1000 євро і забезпечення відповідності всього рухомого складу стандартам охорони праці

Наразі не функціонують декілька основних цехів, і в разі погіршення ситуації підприємство може повністю зупинитися. Окрім того, на підприємстві працюють лише 14 тепловозів із 92. У зв'язку з цим паралізований весь технологічний ланцюжок. Повністю зупинені підрозділи гірничого департаменту, агломераційні цехи, всі доменні печі (крім шостої) та весь сталеплавильний і прокатний переділи.

На підприємстві наголошують, що «такі позапланові збої в роботі виробничих агрегатів украй негативно позначаються на функціонуванні газотранспортної системи. Є реальна загроза вибухів газопроводів унаслідок перепадів тиску, що може призвести до техногенної катастрофи в масштабах не тільки комбінату, а й міста».

«Машиністи тепловозів, їхні помічники та складачі потягів відмовилися виходити на лінію, чим поставили під загрозу роботу всього комбінату. Ця акція не була анонсована й узгоджена заздалегідь із керівництвом ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Тому підприємство не мало можливості завчасно внести корективи у виробничий процес. Такий страйк є незаконним», – коментують на офіційному порталі підприємства. 

Керівництво підприємства вже провело декілька зустрічей з колективом для обговорення висунутих вимог. Вчора, 16 травня, комісія розпочала обстеження локомотивів щодо їх відповідності вимогам охорони праці. Проте залізничники все ще продовжують протест.

Наголошується, в «АрселорМіттал Кривий Ріг» працює понад 21 000 осіб. З 1 травня зарплатню було підвищено на 20%, тепер середня заробітна плата становить 14 000 грн. 

Тим часом профспілка залізничників і будівельників України не підтримує окремих випадків так званого італійського страйку локомотивників, які, зокрема, розпочали працівники депо «Кременчук». Натомість профспілка виступає за діалог з «Укрзалізницею» і переконана, що остання також готова йти на поступки для вдосконалення умов та оплати праці.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» – найбільший гірничо-металургійний комбінат в Україні. 

Нагадаємо, нещодавно приватний оператор залізничного рухомого складу в Україні «Лемтранс» підписав дворічний договір у межах довгострокового співробітництва з одним з найбільших виробників сталі «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Раніше повідомлялося, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) може організувати ArcelorMittal Group довгостроковий кредит на суму до 350 млн грн для фінансування капітальних інвестицій на Криворізькому гірничо-металургійному комбінаті «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті