У зв'язку зі змінами в міграційній політиці Угорщини Єврокомісія в четвер, 19 липня, подала скаргу на уряд в Будапешті в Європейський суд, інформує Deutsche Welle.
Претензії європейського регулятора полягають в тому, що процедура розгляду клопотання, поданого мігрантами про надання притулку в Угорщині, порушує правила ЄС, оскільки мігранти при розгляді заяви перебувають у неналежних умовах.
Якщо Європейський суд винесе обвинувальний вирок, Будапешту загрожує чималий штраф.
У березні 2017 року Угорщина почала утримувати біженців у «транзитній зоні» на весь період розгляду їхніх заяв. Здобувачі притулку, в тому числі діти, протягом тривалого часу утримуються на кордоні в вантажних контейнерах, оточених огорожею з колючим дротом, під наглядом озброєної охорони.
Крім того, в червні угорський парламент схвалив пакет спірних законопроектів під загальною назвою «Стоп Сорос». Ініціатива серйозно посилює анти-мігрантські заходи: тепер тому, хто допоможе нелегальним біженцям подати заяву на здобуття притулку в країні, загрожує кримінальне покарання.
Крім того, до конституції Угорщини внесені поправки, які забороняють на постійній основі переселення в країну «іноземного населення». Ініціатива є частиною антиміграційної кампанії прем'єр-міністра Віктора Орбана, партії якого належить дві третини місць в угорському парламенті, зазначає видання.
Про тиск угорської влади на неурядову організацію Сороса – більше в матеріалі Mind «Джордж Сорос і неоконсервативні рухи: анатомія конфлікту».
Раніше повідомлялося, що Європейський суд погрожує відкрити провадження проти Польщі, Угорщині та Чехії через відмову приймати біженців.