Європейський суд погрожує Польщі, Угорщині та Чехії через відмову приймати біженців

Європейський суд погрожує Польщі, Угорщині та Чехії через відмову приймати біженців

Суд залишив обов’язковими квоти для розселення біженців для цих країн

Європейський суд погрожує Польщі, Угорщині та Чехії через відмову приймати біженців
фото Shutterstock

Європейський суд, найвищий судовий орган Євросоюзу, заявив у середу, що готовий у найближчі кілька тижнів порушити судові справи проти Польщі, Угорщини та Чехії, якщо вони відмовляться приймати біженців, повідомляє Reuters.

Рішенням суду на ці країни буде накладено штраф за порушення процедури виконання рішення Євросоюзу від 22 вересня 2015 року, яке зобов'язує членів ЄС прийняти 120 тисяч біженців, що прибули до Греції та Італії. Метою рішення було знизити міграційний тиск на ці дві держави.

Суд Євросоюзу в середу відхилив позови Угорщини і Словаччини, які вимагають скасувати обов'язкові для країн-членів Євросоюзу національні квоти на розселення біженців.

«Якщо держави-члени не змінять своє ставлення до проблеми в найближчі кілька тижнів, ми розглянемо питання щодо того, щоб піти на крайній захід через порушення процедури і притягнути Польщу, Чехію і Угорщину до відповідальності через Європейський суд», – сказав комісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос.

Нагадаємо, Угорщина і Словаччина оскаржили рішення, яке зобов'язує держави ЄС прийняти 120 тисяч біженців. Проти даного рішення голосували Угорщина, Румунія, Словаччина та Чехія, Фінляндія утрималася.

На підтримку позиції Угорщини та Словаччини в ході судових розглядів виступила Польща, тоді як Бельгія, Німеччина, Греція, Італія, Люксембург, Франція, Швеція та Єврокомісія підтримали Рада ЄС.

Тим часом Австрія вимагає від Італії припинити впускати біженців у Європу. А в Італії вважають антиєвропейською позицію Австрії щодо мігрантів.

За останніми даними, кількість населення Євросоюзу зросла на 1,5 млн осіб за рік – переважно за рахунок біженців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло